“Yerel Esnafı Tercih Etmemiz Lazım”

“Yerel Esnafı Tercih Etmemiz Lazım”

Bakkallar ve Büfeciler Esnaf Odası'nı ziyaret eden Gelecek Partisi İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, dev market zincirleri karşısında yok olma tehlikesi ile burun buruna gelen yerel esnafların desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Çandır, “Halk olarak alış veriş yaparken yerel esnafı tercih etmemiz lazım” diye konuştu.

Gelecek Partisi İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, Bakkallar ve Büfeciler Esnaf Odası başkanı Sertan Şener’i makamında ziyaret etti. Oda çalışmaları ve esnafın pandemi sürecindeki durumu hakkında bilgiler alan Çandır yerel esnafın desteklenmesi gerektiğini dile getirdi. Dev alışveriş zincirleri karşısında yok olma tehlikesi ile burun buruna gelen yerel esnafların pandemi ile birlikte iyiden iyiye sarsıldığını vurguladı. Bu noktada Yalova halkına çağrıda bulunan Çandır, “Biz alışverişimizi yerel esnaflardan yapmayı teşvik etmek üzere bir kampanya başlatmıştık. Bu kampanyaya ciddi bir destek geldi. Ama elbette bu yeterli olmaz. Halkın büyük çoğunluğunun esnafın içerisinde olduğu fürumu anlamasına ihtiyaç var. Dev marketler zincirlerinin adeta mantar gibi çoğaldığı Yalova’da esnafımız siftahsız dükkan kapatır hale geldi. Pandemi sürecinde yerel esnaf iyiden iyiye darbe alırken büyük market zincirleri bu süreçten karlı çıkan kesim oldu. O nedenle esnaflarımızın desteklenmesi daha da büyük önem kazandı. Halkımıza alışverişlerinin tamamını olmasa da hiç değilse büyük kısmını yerel esnaflardan yapmalarını istiyorum” dedi.

Esnaf çok zor ayakta duruyor
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti vurgulayan Bakkallar ve Büfeciler Esnaf Odası başkanı Sertan Şener ise, “Market zincirleri yüzünden esnafımız zor ayakta duruyor. Artık birçoğu kepenk kapatma aşamasına geldi. Bu anlamda hükümetin de acil önlemler alması lazım. Ayrıca bazı belediyeler market zincirlerinin illerde yeni şube açmasına sınırlama getirdi. Biz aynı kararı Yalova Belediyesi’nden de bekliyoruz. Ayrıca halkımızdan esnafımızı desteklemelerini ve alışverişlerini yerel esnaftan yapmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle