Yalova’yı Teknofest’te Temsil Edecekler

Yalova’yı Teknofest’te Temsil Edecekler

Bu yıl 22-27 Eylül tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştirilecek olan Teknofest’te Yalova’yı temsil edecek olan teknoloji takımı Yalova Valisi Muammer Erol’u makamında ziyaret ederek projeleri tanıttı.

81 ilden 20 bin 197 takımdaki 100 bin gencin katılımı ile 22-27 Eylül 2020 tarihleri arasında Gaziantep ilinde gerçekleşecek olan Teknofest için geri sayım başladı. Bu kapsamda Yalova’yı ise Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Makif Beyin Takımları temsil edecek. Gaziantep iline hareket öncesinde öğretmenleri Onur Ağırman’la birlikte, Yalova Valisi Muammer Erol’u makamında ziyaret eden öğrenciler Vali Erol’a projelerini anlattılar. Öğrencilerin sunumlarını ilgiyle izleyen Vali Erol gençleri kutlayarak başarılar diledi.

Kıyasıya yarışacaklar
Teknofest’te bir çok alanda yarışmalar gerçekleştirileceğini dile getiren Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Robotik Takımı Brain Storm lideri ve okulun Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Onur Ağırman, “Havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, ülkemiz için kritik öneme sahip alanlarda gerçekleştirdiği Teknoloji yarışmaları ile “Teknoloji üreten bir Türkiye” için #milliteknolojihamlesi ateşiyle yanan meşaleyi en yükseğe taşıyor. Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST kapsamında 21 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarında 20 bin 197 takımdaki 100 bin gencimiz kıyasıya mücadele ediyor. Bizde Yalova’yı temsilen bu yarışmalarda yerimizi alacağız. Başarılı sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum. Bizi makamında ağırlayan, destek veren ve bu fırsatı bizlere tanıyan Yalova Valimiz Muammer Erol’a da yürekten teşekkür ederiz” dedi.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle