Yalova’ya 11 Hakim Ve 3 Savcı Tayin Edildi

Yalova’ya 11 Hakim Ve 3 Savcı Tayin Edildi

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK),2020 yaz kararnamesini tamamladı. Kararname ile 4 bin 626 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

Bu kapsamda Yalova’da ki 11 hakim ve 1 savcı başka illere gönderilirken bu noktalara ise 11 Hakim ve 3 savcı tayin edildi.  

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesi, 2020 adli ve idari yargı ana kararnamesini tamamladı. Kararname ile 4 bin 161’i adli 465’i idari toplam 4 bin 626 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. Karaname kapsamında Yalova’da görev yapan hakim ve savcılarda yer değiştirdi. Buna göre Fatih Ardıç, Ümmühan Top Yüksel, Halis Fırat, Levent Yaşar, Zeynep Arslantaş Arıduru, Burak Özdemir, Aytekin Kösedal, Şahabettin Öztürk, Sevim Solmaz Selimefendigil, Orhan Gül, Oğuzhan Güvenç ve Ersin Sevimefendigil Yalova Hakimliğine, Dursun Hayati Yurtbaş ve Şemsettin Dereli ise Yalova Ağırceza Mahkemesi Başkanlığı görevine atandılar.
Yalova’da görev yapan hakimler Rukiye Yıldız, Gizem Erkan Kılıç, Nuriye Uysal Yüksel, Nüsri Yüksel, Alperen Akbulut, Emre Alcan, Fadime Dumanlı ve Enes Oktay ile Yalova Cumhuriyet Savcısı Fikret Günay ve Yalova Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Şahin Doğan’ın yanısra Yalova Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mevlana Gözübüyük de çeşitli illere gönderildiler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle