“Yalova’nın Geleceği 4 T’ye Bağlıdır”

“Yalova’nın Geleceği 4 T’ye Bağlıdır”

Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, Yalova’nın geleceğe emin adımlarla yürümesi için, “4T” formülünü geliştirdiklerini dile getirdi.

Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır ilin gelişiminde önemi rol oynayan, turizm, ticaret, tarım ve tahsil alanlarında yapılacak her çalışmaya destek vereceklerini ifade etti. Bu anlamda 4T formülünü geliştirdiklerinin de altını çizen Çandır, “Yalova’nın doğasını, havasını suyunu kirletmeyecek tüm oluşumlara bizim kapımız açık. Bunun için de, ‘4T’ formülünü geliştirdik. Bu 4T, Turizm, Ticaret, Tarım ve Tahsil anlamına geliyor. İlimizin en önemli konularından birisi turizm. Biz ilimizde turizmin geliştirilmesini önemsiyoruz. Bu anlamda gerekli atılımların yapılması gerektiğini düşünüyoruz.

Yine tarımda ilimiz çok önemli adımlar atıyor. Kivi, Aronya gibi birçok ürün Yalova’dan ülkemize yayılıyor. Bu anlamda önder şehir konumundayız. Yine süs bitkileri yetiştiriciliği ve çilek yetiştiriciliğinde de hızla marka bir kent haline geldik.

İlimizde üniversitemizin kalitesinin ve kapasitesinin arttırılması, laboratuvar içeren bölümlerin üniversiteye dahil olması ile birlikte ilimize dışarıdan gelen öğrenci sayısının da artacağını düşünüyorum. Elbette bunun ilimiz ticaretine de kazandıracağı ivmeyi çok ciddiye alıyoruz. Bunun da T’lerimizden birisi olan Yalova Ticaretinin canlanmasına neden olacağını biliyoruz. Eskişehir bu anlamda çok önemli bir kriter ve örnektir. Kentin tüm ekonomisi öğrencilere dayalı ticarete bağlı. Yalova ticari hayatın da üniversitenin gelişimi ile daha da canlı bir hal alacağını düşünüyoruz” dedi.

“Sanayiye evet, bacalı sanayiye hayır”
Yalova’nın doğasının ve çevresinin korunmasının önemli olduğuna da değinen Çandır, “Biz bacalı sanayi istemiyoruz. Sanayi ilimizde mutlaka olmalıdır. Ama bacalı sanayinin elinin Yalova’ya değmemesi için ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Doğamızı ve çevreyi olumsuz etkilemeyecek her yatırımda biz elbette olumlu yaklaşım sergileriz. Örneğin Üniversitemiz bünyesinde bir teknopark kurulacak. Bunun Yalova açısından çok önemli bir gelişme olduğunu düşünüyoruz. Teknopark gibi doğayla dost yapılaşmaların da destekçisi olacağız” diye konuştu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

25 Haziran 2021 17:10
En sonunda Yalovayida Tiye aldiniz, sizi gidi baloncular.