“Yalova Ak Parti Hizmetleri İle Tanışacak”

“Yalova Ak Parti Hizmetleri İle Tanışacak”

Yalova Belediye Başkan Vekili seçilen Mustafa Tutuk, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 81 ilin il başkanına tanıtıldı.

Burada konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yalova AK Parti Belediyeciliğinin hizmetleriyle tanışacak” dedi.

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katılmak için Ankara’da bulunan AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, AK Parti Yalova Milletvekilleri, Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, AK Parti Yalova Gençlik Kolları Başkanı Fatih Şahin ve Kadın Kolları Başkanı Melahat Yalçın, toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kürsüye çağrıldı. Yalova Belediyesi’nin AK Parti’ye geçmesi ile ilgili olarak Yalova heyetini kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk olarak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’den il Başkanlarına bilgi vermesini istedi. Özhaseki burada ki konuşmasında birlik vurgusu yaparak, “Yalova’da tek yürek tek bilek olduk. Kendi içimizde birliği sağladık. Arkadaşlarımızın tamamı bir arkadaşımızın üzerinde ittifak sağladı. Cumhur İttifakının da mecliste 2 üyesi vardı. Onlar da sağolsun bize koşulsuz destek verdiler. 17 oya karşılık 13 oyla da belediye başkan vekili arkadaşımız oldu” dedi.

Ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Soyadına bakıp da aldanmayın. Mustafa, ‘tutuk’ değil yani. Aksine çok aktif. Bu arada 2. Üniversiteyi de bitiriyor. Allah yar ve yardımcımız olsun. Hizmet görmeyen Yalova’ya inşallah Ak Parti Belediyeciliğini sokarak. Bu ilimize de en ideal hizmetleri hep beraber vereceğiz. Yalova gibi şirin bir ilimizi inşallah ilçe ve beldeleri ile çok daha farklı bir yere taşıyacağız” dedi.

Kürsüde Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’la birlikte poz veren Yalova heyeti il başkanları tarafından dakikalarca alkışlandılar.  

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle