Üniversitede 3’lü Protokol

Üniversitede 3’lü Protokol

Yalova Üniversitesi, Yalova Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Yalova Şubesi arasında Zümrüt Projesi kapsamında, protokol imzalandı.

Projeye dahil olacak gençlerin eğitimi, bağımlılıklara yönelik koruma, önleme ve rehabilitasyon alanlarında iş birliğinin sağlanması amacıyla protokol imzalandı.

Yalova Üniversitesi Rektörlüğü Senato Salonu’nda gerçekleşen imza töreni kurumları temsilen Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon ve Yeşilay Cemiyeti Yalova Şubesi Başkanı Ali Faik Aydın’ın katılımıyla gerçekleşti. İmza töreninde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Jülide Hızal Yücesoy, Prof. Dr. Fikret Yüksel ve Prof. Dr. Rahmi Karakuş da hazır bulundu. Protokol ile beraber Yalova Üniversitesi, Yalova Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Yalova Şubesi arasında ortak faaliyetlerin düzenlenmesi, Zümrüt projesinin uygulanması sırasında gençlere yönelik akademik eğitimlerin gerçekleştirilmesi,  Yalova ili genelinde bağımlılıklarla mücadele konusunda farkındalık ve bilinçlendirme eğitimleri düzenlenmesi gibi konularda iş birliğinin tesis edilmesi gibi konular karara bağlandı. Bunlara ek olarak protokol kapsamında yapılacak faaliyetlerin verimli ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için Yalova Üniversitesi, Yalova Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Yeşilay Cemiyeti Yalova Şubesi bünyesinde bir koordinasyon birimi oluşturulması veya koordinasyon sorumlularının görevlendirilmesi, protokolde öngörülen faaliyetlerin iş birliği içerisinde planlanması ve yürütülmesi ve çalışmaların kuruluşların işleyişini aksatmayacak şekilde planlanması konuları da kararlaştırıldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle