Tutuk Roman Vatandaşlarla Buluştu

Tutuk Roman Vatandaşlarla Buluştu

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, halk arasında Roman Mahallesi olarak bilinen Bağlarbaşı Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

Tutuk ziyarette vatandaşlara mahallede gerçekleşecek olan kentsel dönüşümle ilgili bilgiler verdi.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Belediye Başkan Yardımcıları Bahaddin Erbay ve Ahmet Sarıduman Bağlarbaşı Mahallesi’ne konuk oldu. Burada bir kıraathaneye konuk olan Tutuk ve beraberindekiler vatandaşların büyük ilgisi ile karşılandı. Mahallenin sorunlarının, ihtiyaçlarının, taleplerinin konuşulduğu ziyarette en önemli gündem maddesini ise kentsel dönüşüm oluşturdu. Mahalle açısından olduğu kadar Yalova açısından da büyük bir öneme sahip olan Bağlarbaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin yıllardır bir siyaset malzemesi yapıldığını hatırlatan Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Mahallemizin kentsel dönüşüme bakışını hepimiz çok iyi biliyoruz. Halkımız mahallede kentsel dönüşüm yapılmasını istiyor. Yıllardır bunun hasretini çekiyor. Ama mahalle halkının bu talebi yıllardır siyaset malzemesi olarak kullanılmış. Bizim göreve gelmemizin ardından ilk yaptığımız iş ise kentsel dönüşüm için gerekli tüm adımları atmak oldu. Gelinen noktada artık halkımızla uzlaşıp ilk kazmayı vurmak kaldı. Mahallemizin tüm sorunlarını kendi sorunumuz, taleplerini de kendi talebimiz kabul ediyoruz. Biz hiçbir zaman Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki insanımızla kopuk olmadık. Bundan sonra da böyle olacak” diye konuştu.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve başkan yardımcılarına teşekkür eden Roman vatandaşlar ise, “Yıllarca buraya gelip Kentsel Dönüşüm adı altında ağzımıza bir parmak bal sürüp gittiler. Sonuca ise hiçbir zaman ulaşılamadı. Biz şartları iyileştirilmiş, modern bir hale gelmiş, güvenli konutların bulunduğu bir mahallede yaşamak istiyoruz. Bu anlamda Yalova Belediye Başkan Vekilimize teşekkürü bir borç biliyoruz. Zira göreve gelir gelmez bu talebimizi yerine getirmek ve Kentsel Dönüşüm Projesi’ni hayata geçirmek için gereken tüm adımları attı” diye konuştular.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle