Tutuk Chp’li Meclis Üyelerine Veryansın Etti

Tutuk Chp’li Meclis Üyelerine Veryansın Etti

Yalova Belediye Meclisi Ağustos ayı olağan toplantısında gündeme gelen Vefa Salman dönemindeki bütçenin onaylanması maddesi hakkında konuşan Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, CHP’li belediye meclis üyelerine veryansın etti.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Ağustos ayı meclisinde Vefa Salman’ın başkanlığı dönemindeki bütçenin oy çokluğu ile reddedildiğini ancak CHP’li belediye meclis üyelerinin bütçe oylamasında, “Evet” oyu kullanarak belediyede yaşanan yolsuzluğun arkasında durduklarını dile getirdi. 

 Bütçenin Cumhur İttifakının 17 oyu ile reddedilmesine rağmen CHP’li meclis üyelerinin bu oylamada, “Evet” oyu kullandıklarını hatırlatan Tutuk, “Cumhur İttifakı olarak mecliste 18 üyeye sahibiz. Ancak bir önceki belediye başkanı Vefa Salman’ın bütçe raporunu oylarken üye sayımız 17 idi. Biz eğer bu faaliyet raporunu 21 meclis üyesi ile reddedebilseydik, Salman’ın belediye başkanlığı resmen düşerdi. 3/2 çoğunluk yakalanamadı. CHP meclis üyeleri bu oylamada aslında faaliyet raporunu değil belediyede yaşanan yolsuzluğu onadılar. Bu CHP’li meclis üyelerinin belediyede yaşanan 20 milyonluk yolsuzluğun arkasında durması anlamına gelir. Biz bu bütçeyi onaylayamazdık. Ortada bütçe yok ki. Bütçenin yüzde 11’i kayıp. CHP’li meclis üyeleri olarak siz bunu nasıl onaylarsınız. Bu vicdanınıza sığıyor mu? Belediye başkanlığı düşmesin diye bu konunun yanında durmanız sizce etik bir tutum mudur” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle