Tersanecilerden Hastaneye Termal Kamera Hediyesi

Tersanecilerden Hastaneye Termal Kamera Hediyesi

Yalova Tersaneler Birliği, Yalova Devlet Hastanesine vatandaşların vücut ısılarını gösteren Termal Kamera hediye ederek Korona Virüs’le mücadele de önemli bir katkı sunmuş oldu.

Meslek Lisesi, İlçe Hastanesi ve birçok sosyal sorumluluk projesine katkı sağlayan Yalova Tersaneleri; güncel ihtiyacı tespit edip, Devlet Hastanesine termal kamera hediye ettiler. Yalova Devlet Hastanesi Ek Binası girişine kurulan sistem; kapıdan girenlerin beden sıcaklığını otomatik olarak ölçüyor ve belirlenen derecenin üstünde bir sıcaklık görünce sesli ikaz veriyor.

Sistemi birlikte denediler

Yalova Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Dr. Musa Karabulut ve Tersaneler Birliği Başkan Vekili Orhan Gülcek, hastane kapısından birlikte girerek sistemi denediler. Gülcek “Tersane girişlerinde de kullandığımız bu sistem; fedakâr sağlık personelimizin işini kolaylaştıracak, sağlık personelimiz ve halkımızın güvenliklerini arttıracaktır” dedi.

Karabulut da, Orhan Gülcek beyin nezdinde tüm tersane işletmecilerine teşekkür ettiğini, ifade etti. Hastane Müdürü Pınar Altınışık, Başhekim Yardımcısı Dr. Gülhan Korkmam ve Hastane Müdür Yardımcıları İbrahim Oktay ve Ferruh Demir’in de kamera sistemini incelediler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle