Subaşıspor 44 Yaşında


İşte bu fotoğrafta gördüğünüz Subaşıspor futbol takımı Yalovaspor’un kurulduğu yılda kuruldu. Subaşıspor, 1963 yılında Subaşı ilkokul öğretmelerinin çabalarıyla kuruldu. Antrenmanları gündüz buğday

İşte bu fotoğrafta gördüğünüz Subaşıspor futbol takımı Yalovaspor’un kurul-duğu yılda kuruldu. Subaşıspor, 1963 yılında Subaşı ilkokul öğretmelerinin çabalarıyla kuruldu.

Antrenmanları gündüz buğday dikmeye gidildiğinden akşamları ay ışığında içine gazete kağıdı doldurularak dikilmiş toplar ve o zamanlar forma olmadığı için amerikan bezinden evde dikilmiş mor renkte boyanmış atlet şortla oynuyorlardı.

Subaşıspor, 1970’li yıllarda Karamürsel’e bağlı olduğundan oradaki birçok turnuvaya katıldı. 1980’li yıllarda önce kendi mahalleler arasında turnuvalar düzenlendi. Daha sonra bu turnuvalar 8 yıl üst üste geniş katılımlı köyler arası dostluk turnuvalarına dönüştürüldü.

1996’da Yalova’ya bağlanmasından sonra Yalova’da amatör müsabakalara katıldı. 2 yıl Süper ligte şu anda 1. amatör ligde mücadeleye devam ediyor.
Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle