“Sıfır Borçla Şampiyon Olduk”

“Sıfır Borçla Şampiyon Olduk”

Semt77 Yalovaspor Basketbol Takımı Başkanı Orbay Tuna sıfır borçla şampiyon olarak Süper Lige çıktıklarını söyledi. Tuna, “Bunu yapabilen başka bir takım da yok” dedi.

Semt77 Yalovaspor Basketbol Takımı ING Basketbol Süper Ligi’nde çok mücadele edecek. Takımın 7 yıl süren ve süper lige çıkışla taçlanan mücadelesi hakkında bilgiler veren Semt77 Yalovaspor Basketbol Takımı Başkanı Orbay Tuna bunu sıfır borçla başarabilen tek takım olduklarını söyledi. Hiçbir zaman boylarını aşan bir şeyi yapmadıklarının altını çizen Tuna, “Biz sıfır borçla süper lige yükseldik. Bu konuda Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı da bize teşekkür etti ve Semt77 Yalovaspor Basketbol Takımı’nın tüm Türkiye’ye örnek olması gerektiğini söyledi. Biz boyumuzu aşan hiçbir işe girmedik. Paramızı har vurup harman savurmadık. Hep kontrollü ve planlı hareket ettik. Bütçemiz belliydi. Bütçemizi hiç delmedik. Yedek akçemizi de kenara koyduk. Bazen yaptığınız transferden verim alamazsınız takviye gerekebilir. O nedenle kenarda hep para beklettik” dedi.

“Avrupa’nın en değerli ligi”
ING Basketbol Süper Ligi’nin Avrupa’nın en değerli ligi olduğunu ve artık bu ligde bir Yalovalının da mücadele edeceğini ifade eden Tuna, “Basketbol en az futbol kadar dünyada ilgi görmeye başladı. Türkiye Basketbol Süper Ligi şu anda Avrupa’nın en değerli ligi. Bütün yabancı oyuncuların Türkiye’ye gelme arzusu var. Bunda Efes Pilsen ve Fenerbahçe’nin başarılarının payı çok büyük. Avrupa’nın en çok konuşulan liginde artık bir Yalova takımı var. Bu ligde oynayan Efes Pilsen’i, Fenerbahçe’yi, Darüşşafaka’yı, Toşaş’ı, Pınar Karşıyaka’yı Yalova’da ağırlayacağız” diye konuştu.
Salonumuz yeterli
Süper lig için Basketbol Federasyonundan yetkililerin gelerek maşların oynanacağı 90. Yıl Spor Salonu’nda inceleme yaptığını söyleyen Semt77 Yalovaspor Basketbol Takımı Başkanı Orbay Tuna, “Salonumuz yeterli. Tribünde 2 bin 500 kişilik bir yer gerekiyor. Sadece burada biraz sorun yaşıyoruz. Ama onun dışında mevcut salonumuz yeterli. Ayrıca halkımızdan daha şimdiden kombine biletlere büyük talep var” şeklinde konuştu.

“Altyapıya önem vereceğiz”
Başarının sürdürülebilir olmasının temelinde altyapının yattığını da ifade eden Tuna, “Çok zorlu bir mücadele sonrasında bu başarıyı elde ettik. Yalova’da bunu hak etti. 7 senedir süren bir mücadelemiz olsa da ben yeni başladığımızı düşünüyorum. Biz farkındalığı bu şampiyonlukla yeni kazandık. Play Off maçlarımız halkımız tarafından da yüksek bir oranla takip edildi.
Elbette bu başarının sürdürülebilir olabilmesi için altyapıya çok önem vermemiz lazım. Hemen aktif kararlar alıp uygulamaya geçeceğiz. Semt77 Yalovaspor Basketbol Takımının başarısı Yalova Lisesi’nin bahçesindeki 8 potadan geldi. O potalar bizim ve takımımızın hikayesinin yazıldığı yerdir. O bahçedeki 8 potadan Mehmet Okur çıktı. Bugün takımımızın teknik ekibinin büyük bölümü buradan çıktı. Biz o nedenle altyapıya çok ciddi şekilde eğileceğiz” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle