Sevgi Bu Sergide Şiirlerle Anlatılıyor

Sevgi Bu Sergide Şiirlerle Anlatılıyor

Yalova Belediyesi, Yalova Şairler ve Yazarlar Derneği (YAŞAD) ile ortaklaşa yapılan şiir sunumları ve sinevizyon gösterilerinin içerisinde yer aldığı ‘Sevgi’ konulu şiir sergisini Yalova Kent Müzesi’nde açtı.

Bu yılki sergide Yalovalı şairler ile kardeş kent Hataylı yazar ve şairlerin eserleri de yer alıyor

Yalova Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlik takvimi içerisinde bu yıl dördüncü kez düzenlenen şiir buluşmasına Yalova’dan 29 ve kardeş kent Hatay’dan ise 4 yazar ve şair katıldı. 100’e yakın eserin yer aldığı serginin açılışı için bir tören düzenlendi.

Törene Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, Yalova Belediye Meclisi Üyesi Faruk Kırtay,Yalova Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Ulusoy, şair ve yazarlar ile Yalovalı kitapseverler katıldı.

15 Şubat’a kadar açık kalacak olan sergiyi gezen davetliler, şiir dolu bir gün geçirdi. Sergide Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın da 3 şiiri yer aldı. Şiir sergisinde eserleri bulunan şairler ve yazarlar ise şöyle:
Vefa Salman, Nuri Taner, Orhan Kocadağ,Faruk Kırtay, Hasan Hikmet Çoraklı, Oya Dirikcan, Erkan Kurt, Mehmet Özçelik, Abdülmenan Aktürk, Fuat Özgen, Azem Emre Saltık, Necla Bektaş, Ali Haydar Mansuroğlu, Fikret Turhan, Sebahattin Cantürk, İsmail Somuncu, Bülent Kara, Hasan Kıyafet, İrfan Akhun, Sebahattin Gül, Kubilay Salman, Ekin Çoraklı, Barış Çelimli, İhsan Arıkan, Osman Uslu, Su Sesim Şahin, Enis Yazman, Burhan Kocadağ, Zeki Gürsu, Fikret Kuşçuoğlu, Nebihe Karasu, Mehmet Karasu, Selamet Bağcı ve Edip Yeşil.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle