Selihan Dicle Şimşek Battal Yeniden Başkanlığa Seçildi

Selihan Dicle Şimşek Battal Yeniden Başkanlığa Seçildi

AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan kongresi RDKM’de gerçekleştirildi. Kongrede tek liste ile aday olan Selihan Dicle Şimşek Battal yeniden başkanlığa seçildi.

AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan kongresi RDKM’de AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, AK Parti Yalova Milletvekilleri Meliha Akyol, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ile Genel Merkez Kadın Kolları MYK üyesi Serpil Kavlak, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Gerçek Tekin ve partililerin katılımı ile gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında divan teşkil edildi. Divan Gerçek Tekin, Hatice Oğuz, Gülsen Turşak, Fatma Ulugöl, Hülya Ertürk’ten oluştu. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongre için gönderdiği mesaj izlendi. Erdoğan mesajında kadınların toplumun ilerlemesinde taşıdığı önem ve AK Parti’nin kadınlara yönelik yaptığı reformlara değindi.  Ardından kongrenin açılış konuşmasını AK Parti Yalova Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek Battal gerçekleştirdi. Battal, “Bugün bizi bir araya getiren yegane şey bir idealdir. Bu yüzdendir ki bizlerin mücadelesi hafızalara yazılan bir mücadele değil geleceğe tutunma davasıdır. Bizler de geleceğe damga vuracak bir davanın neferleri olmak için buradayız” dedi.

AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar ise AK Kadınların ortaya koyduğu irade, çalışma ve özveri ile partinin güvenle 2023 hedeflerine yürüdüğünü dile getirdi. AK Parti Kadın Kollarına da yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür eden Bağatar, tek liste ile seçime giren AK Parti Yalova Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek Battal’ı da kutladı. Ardında yapılan seçimde AK Parti Yalova Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek Battal AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı görevine yeniden seçildi. Battal’a mazbatası ise Genel Merkez Kadın Kolları MYK üyesi Serpil Kavlak, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Gerçek Tekin ve AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol’un il binasını ziyaretleri esnasında verildi. Yeniden başkanlığa seçilen AK Parti Yalova Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek Battal, “Durmadan, duraksamadan, yılmadan ve yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizin önüne koyduğu hedeflere ulaşmasında Kadın Kolları olarak ve AK Kadınlar olarak bizlerde elimizden geleni yapacağız” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle