“Şehitlerimize Saygımızın Bir Simgesi”

“Şehitlerimize Saygımızın Bir Simgesi”

İl Özel İdaresi imkanları ile yenilenmeye başlanan Akköy Şehitliği’nde sona yaklaşıldı.

Yalova Valisi Muammer Erol da şehitliği inceleyerek İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel’den bilgiler aldı. Soygüzel, “Akköy Şehitliği şehitlerimize duyduğumuz saygının güzel bir simgesi oldu” dedi.

Termal’e bağlı Akköy ‘de 1921 yılında işgalci çeteler tarafından bir ağacın altında kurşuna dizilerek şehit edilen vatandaşlarımız anısına 1998 yılında yaptırılan şehitlik İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan proje kapsamında yenileniyor. Projeye büyük bir önem verdiklerini dile getiren İl Genel Meclisi Hasan Soygüzel ise çalışmanın her aşamasını an be an takip ediyor. Bu kapsamda sürdürülen çalışmalarda sona gelindi. Büyük oranda biten çalışmaları yerinde incelemek isteyen Yalova Valisi Muammer Erol da Akköy’e geldi. Burada İl Genel Meclisi Hasan Soygüzel ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan tarafından karşılanan Vali Erol şehitliği gezdi. Şehitlerin ruhları için Fatiha okumayı da ihmal etmeyen Vali Erol ardından çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 1998 yılında inşa edilen şehitliğin hava şartlarına dayalı olarak yıprandığını bunun üzerine ise yapılan proje ile harekete geçtiklerini belirten İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, “Şehitlerimiz bizler için kutsaldır. Onlara duyduğumuz saygının simgeleri de yapılan bu şehitliklerdir. O nedenle Akköy Şehitliğimizin yıpranmış halinden kurtarılması için düğmeye basıldı. Pandemi dolayısıyla bazı aksamalar yaşansa da şehitlik büyük oranda bitti. Şehitliğin ana kaidesi tamamlandı. Çevre düzenlemeleri ise bitmek üzere” dedi.
Yalova Valisi Muammer Erol ise çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederek şehitliği inceledi. Vatandaşlarla da sohbet eden Vali Erol ardından köyden ayrıldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle