“Sandıkta Başaramadıklarını Bu Şekilde Yapmaya Çalışıyorlar”

“Sandıkta Başaramadıklarını Bu Şekilde Yapmaya Çalışıyorlar”

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılması ile ilgili olarak, “Sandıkta başaramadıklarını bu şekilde yapmak istiyorlar” dedi.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve tutuklu bulunan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’in İçişleri Bakanlığının talimatı ile görevlerinden uzaklaştırılması sonrasında sessizliğini bozan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, yaşanan durumu eleştirdi. Salman, belediye yaşanan yolsuzluğu kendisinin ortaya çıkardığını dile getirerek, bu olayın siyasallaştırıldığını savundu.  Sandıkta başaramadıklarını bu yöntemle yapmak istediklerini de vurgulayan Salman konuyla ilgili açıklamasında, “Şimdiye kadar yapılan işlemlerde hukuktan söz etmek söz konusu değil. Siyasallaştırmayı yaşıyoruz. İddialar doğru değil. Bana tebliğ yapılmadı. Ben basından takip ettim. Usulsüzlüğü ortaya çıkartan biziz. Arkadaşlarımız yaptıkları tespiti bana bildirdiler. Ben de talimat verdim; savcılığa suç duyurusunda bulunun diye. Biz her 6 ayda bir Sayıştay tarafından denetleniriz. Uzman denetçilerin dahi ortaya çıkaramadığı yolsuzluğu bizim arkadaşlarımız ortaya çıkarmış. Ben de bununla ilgili gerekli talimatı vermişim. Bu yolsuzluk ilk kez 2017’nin haziranında başlıyor. Bunu da ortaya çıkartan biziz. Ben ve başkan yardımcım dahil herkesin mal varlığının incelenmesini istiyorum. Bizim boğazımızdan bir gram haram geçirmediler ben de çocuklarımın boğazından bir gram haram para geçirmedim.2014 yılından bu yana cep telefonu faturasını kanuni hakkım olduğu halde ben cebimden ödedim. Bu iş siyaset zeminine oturdu. Siyaset çarkı dönüyor. Bu münferit bir olay. Olayın içinde siyasetçi olunca başka bir yere oturtuldu. Yandaş medyada yanlış haberler yapıldı. Ama bu şekilde bir görevden uzaklaştırmanın da Yalova halkına verilmiş bir haksızlık olduğunu, onların iradesine konmuş bir ipotek olduğunu düşünüyorum. 3 kez seçilmenin bedeli olarak görüyorum. Hırsızı biz yakaladık suç mu işledik diye düşünüyorum açıkçası. Net bir şekilde söylüyorum, daha öncede yaşandı, örneğin Ataşehir belediyesinde de benzer bir şekilde yaşandı, bugün de Yalova’da yaşanıyor. Makamda oturmanın bedelini zaman zaman insana ödetirler. Ama burada doğru, gerçek ortaya çıkmalı. Bizim ortaya çıkardığımız suçun bize dönmesi doğru değil. Bu Yalova halkına indirilmiş bir darbedir, yöneltilmiş ciddi bir suçlamadır, adaletsizliktir. Yalova halkının iradesini yok saymaktır. 31 Meclis üyesi var belediyede, 15’i AKP’li, 2’si MHP’li, bir İYİ partili ve 13’de CHP’li arkadaşımız var. Sandıkta başarılamayan bir sonuç, ne yazık ki bu şekilde geri alınmaya çalışıldı. Bu anlamda başarılı olundu" dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

01 Mart 2020 22:52
Beyler herkez birazcik sakin olsun, bu arkadaslar bu kardeslerimiz tertemiz insanlar yargisiz infaz yapmayi birakin. Camuru at izi kalsin olmuyor, yanlis, biz hala o ufacik yalovanin insanlariyiz.