“SağLıkçIlarımıza Mı̇Nnettarız”

“SağLıkçIlarımıza Mı̇Nnettarız”

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar pandemi döneminde büyük bir özveri gösteren ve halk sağlığı için kendi sağlığından, sosyal ve aile yaşantısından ödün veren sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Tatar, “Millet olarak sağlıkçılarımıza minnettarız” dedi.

Pandemi sürecinde en büyük özveri sağlık çalışanlarından geldi. Gece gündüz demeden pandeminin başladığı ilk günden itibaren ailelerini, sosyal yaşantılarını ve tüm konforlarını bir köşeye iten sağlıkçılar halk sağlığını korumak adına göğüslerini siper ettiler. Tam da bu noktada bir açıklama yapan İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar, sağlıkçılara, “Size minnettarız” mesajı gönderdi. Sağlıkçıların bu dönemde üstün bir mücadele örneği ortaya koyduklarının altını çizen Tatar, “Dünyayı etkisine alan Covıd-19 salgını sürecinde tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de en çok mücadele eden ve sorumluluk düşen sağlık çalışanlarımız olmuşlardır. Salgın döneminde üzerlerindeki iş yükü̈ artmış̧, bütün zorluklara karşı hayatlarını hiçe sayarak üstün mücadele örneği vermeye devam etmektedirler. Bir tarafta salgınla mücadele, bir tarafta hayatta kalma mücadelesi, öte tarafta da sosyal hayatları ve aileleriyle olan ilişkilerinde büyük fedakârlık ve özveriyle görev yapan, bütün fedakâr sağlık çalışanlarımızı canı gönülden tebrik ve takdir ediyoruz. Teşekkürü borç biliyoruz.

Salgınla mücadelelinin en ön safında yer alan sağlık çalışanlarımıza hükümet yeteri kadar destek vermemektedir. Onları yalnızca alkışlamak yetmez, sosyal haklarının da verilmesi gerekmektedir. Salgın meslek hastalığı sayılmamaktadır. Hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarımızın aileleri mağdur olmuşlardır. Zorlu bir süreçte, büyük özveriyle hizmet veren sağlık çalışanlarımızın sosyal haklarının iyileştirilmesi konusunda atılacak her adıma destek vermeye hazırız. Özellikle salgının tüm sağlık çalışanları için her koşulda meslek hastalığı sayılması, ailelerinin bu konuda mağduriyetlerinin giderilmesi zorunludur.

Bu vesile ile Covid 19 nedeniyle hayatlarını kaybeden başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın ruhları şad mekânları cennet olsun. Bu zor günleri de inşallah birlik ve beraberlik içinde, birbirimize kenetlenerek aşacağız. Sizlere minnettarız. İyi ki varsınız. Daha iyi ve daha sağlıklı bir Türkiye hayaliyle hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle