Sağlıkçılar Adına Meyve Bahçesi Oluşturulacak

Sağlıkçılar Adına Meyve Bahçesi Oluşturulacak

Altınova Belediyesi pandemi sürecinde hayatını kaybeden sağlıkçılar ile bu süreçte özveri ile çalışan tüm sağlıkçılara adına ilçede bir meyve bahçesi oluşturacak.

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, “Onların özverilerini hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.
Altınova Belediyesi, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 1992 yılı mezunlarının destekleri ile ilçede sağlıkçılar adına bir meyve bahçesi oluşturma kararı aldı. Pandei sürecinde hayatını kaybeden sağlıkçıların anısının burada yaşatılmasını ve sağlıkçıların ortaya koyduğu özverili çalışmanın da unutulmaması için böyle bir karar aldıklarını dile getiren Altınova Belediye Başkanı Metin Oral planlamanın tamamlandığını dile getirdi. Bahçede çok sayıda ağaç ve meyve türü olacağına da değinen Oral, “İlçemizde bir meyve bahçesi oluşturduk. Bu bahçede 200’e yakın meyve ağacı var. 20’ye yakın da türümüz var. Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 1992 yılı mezunu arkadaşlarımızla birlikte burasını hazırlıyoruz. 4-5 sene sonra burası vatandaşlarımızın rahatça gelip meyve yiyebilecekleri bir bahçe haline dönüşecek. Yürüyüş yollarımız da bu bahçeden geçecek. Vatandaşlar yürürken dalında kopardıkları meyveleri yeme imkanı bulacaklar” dedi.

Meyve ağaçları sağlıkçılar için dikilecek
Bahçenin bir benzerinin de sağlıkçılar için yapılacağını hatırlatan Oral, “Bu bahçemizin bir benzerini pandemide çok büyük bir özveri ile çalışan Yalova’da ki sağlıkçılarımız adına oluşturmak istiyoruz. Planlaması da sürüyor.  Sonbahar ve kış gibi meyve ağaçlarının dikimine başlıyoruz. Onlar adına da böyle bir bahçeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşayacağız. Onların anılması, hatırlanması ve emeklerinin unutulmaması için böyle bir karar aldık. Onların özverilerini hiçbir zaman unutmayacağız” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle