Resim Kurslarına, “Normalleşme” Dopingi

Resim Kurslarına, “Normalleşme” Dopingi

Yalova’da normalleşme kapsamında kısıtlamaların belirli oranda kalkması Yalova Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan resim kurslarına olan ilgiyi de arttırdı.

Normalleşme kapsamında Yalova’da birçok kısıtlama kalkarken Halk Eğitim Müdürlüğü de bundan nasibini alarak kurslarda yoğunluk yaşamaya başladı. Kurslarda en çok ilgiyi gören alanlardan birisi de resim kursları oldu. Her türlü tedbir alınarak başlatılan kurslarda maske ve mesafe kuralıda es geçilmiyor.

Açılan kurslarla ilgili bir değerlendirmede bulunan Yalova Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sadrettin Doğan, her kesimden vatandaşlara eğitim vermeye devam ettiklerini söyledi. Kurum dersliklerinde ve paydaş kurumlarla birlikte açtıkları kursların vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda açtıklarını belirten Müdür Doğan, vatandaşların Halk Eğitimi Merkezi’nin tüm faaliyetlerinden faydalanmaları için gereken hassasiyeti gösterdiklerini söyledi. Doğan, “Yalova’da normalleşme öncesinde kurslarımız başlamıştı. Ana normalleşme ile birlikte kurslara ilgi daha da arttı. Maske, mesafe ve hijyen kurallarından ödün vermeden, sınıflarda belirlenen sayıda kursiyerle kurslarımızı sürdürüyoruz. Tüm halkımızı Halk Eğitim Kurslarından faydalanmaya davet ediyoruz” dedi.  

 “Gençler Zamanlarını En İyi Şekilde Değerlendirerek Kendilerini Geliştirmeli”

Kurumları bünyesinde birçok farklı kursun da devam ettiğini ifade eden Doğan, kendilerini geliştirmek isteyen vatandaşların açtıkları diğer kurslardan da faydalanması için kuruma beklediklerini söyledi. Gençlerin zamanlarını en iyi şekilde değerlendirerek kendilerini geliştirmeleri gerektiğini ifade eden Yalova Halk Eğitim Müdürü Sadrettin Doğan, “Öte yandan merkezimin açtığı diğer kurslarımız da tüm hızıyla devam etmekte. Kurslara katılan kursiyerlerimiz, kurs sayesinde hem meslek öğreniyorlar hem de boş zamanlarını iyi bir şekilde değerlendirmiş oluyorlar” şeklinde konuştu.  

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle