Raketler, “Atatürk Ve Yürüyen Köşk” İçin Savuruldu

Raketler, “Atatürk Ve Yürüyen Köşk” İçin Savuruldu

Yalova Tenis Kulübü tesislerinde düzenlenen  “Atatürk ve Yürüyen Köşk” Ulusal Tenis turnuvası 21 ilden gelen 107 sporcunun katılımı ile noktalandı.

 “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözünün ışığında düzenlenen turnuvada sporcular bu anlamı büyük kupaya sahip olabilmek için ter döktü. 107 sporcunun raket savurduğu turnuvada dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları ise Yalova belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un da katıldığı bir törenle verildi. Burada Turnuvayı düzenleyenleri kutlayan Tutuk, bu tip organizasyonların ilimizin ve ülkemizin tanıtımı açısından da büyük bir önem taşıdığını ifade etti.

Türkiye'nin birçok ilinden gelerek turnuvada yer alan tüm sporculara teşekkürlerini sunan YTK Kulüp Başkanı Ünsal Kıran ise, "Değişik illerden gelerek 4 gündür bizlerle beraber olan tüm tenis sever dostlarımıza teşekkür ediyor dereceye girenleri tebrik ediyoruz” diye konuştu.

Atatürk ve Yürüyen Köşk Tenis Turnuvasını daha tanınır bir turnuvaya dönüştürmek istediklerini de ifade eden Kıran açıklamasını şu sözlerle sürdürdü, “Yalova’ya olan sevgisini, ‘Yalova benim kentimdir’ diyerek tescilleyen Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ve yine O’nun talimatıyla yanındaki ağacın bir dalı kesilmesin diye raylar üzerinde yürütülen çevrecilik abidesi Yürüyen Köşk’ün adını vererek beşincisini düzenlediğimiz bu turnuva bizler için büyük gurur kaynağıdır. Hem Atatürk’ün hatırasını yaşatmak hem de O’nun yeşile ve doğaya ne kadar önem verdiğini gelecek nesillere aktarmak adına ‘Atatürk ve Yürüyen Köşk’  turnuvasını gelenekselleştirerek bundan sonra da her yıl düzenleme düşüncesindeyiz. Turnuvamızın bu tarih aralığında yapılmasının bir sebebi de 19 Temmuz’un Yalova’nın Yunan işgalinden kurtulup tekrar şanlı Bayrağımızın dalgalanmaya başladığı tarih olmasıdır. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize ve sonrasında ebediyete intikal etmiş kahramanlarımıza bir kez daha minnet ve şükran duygularımızı iletiyoruz, ruhları şad olsun. Turnuva boyunca bizlere desteklerini esirgemeyen ve 2 toprak kort sözü veren Yalova Belediye Başkan vekili Sayın Mustafa Tutuk’a da özel bir teşekkür etmek isteriz. Turnuva boyunca bizlerle beraber olan, heyecanımızı ve mutluluğumuzu paylaşan herkese turnuva için büyük emekleri harcayan Yönetim Kurulumuza, ailemizin bir parçası olan tüm üyelerimize, Tenis sever dostlarımıza tekrar teşekkür ediyoruz"
Turnuvaya yurtdışından ve başka illerden katılan tenisçiler ise turnuvanın kalitesinden ve ilde kendilerine gösterilen misafirperverlikten övgü ile bahsederek bir sonraki turnuvada yeniden Yalova’da olmak için sabırsızlandıklarını ifade ettiler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle