Pazar Nostaljisinde Yalova Vapuru


Yalova’nın simgesi olmuş, Vapurla özdeşleşmiş kentimizde Vapurumuzun düdüğü son kez çalmaya hazırlanırken, bizler ise tarihe ve geçmişimize karşı sorumsuzluğumuzla, duyarsızlığımızla baş başa kalıyoru

Yalova’nın simgesi olmuş, Vapurla özdeşleşmiş kentimizde Vapurumuzun düdüğü son kez çalmaya hazırlanırken, bizler ise tarihe ve geçmişimize karşı sorumsuzluğumuzla, duyarsızlığımızla baş başa kalıyoruz!

Büyük Önder Atatürk'ün kaplıcalara gittiği zamandan beri düzenli olarak yapılan Vapur Seferlerinin kaldırılmasına kayıtsız mı kalacağız yoksa?. Çocuklarımızın, torunlarımızın bir daha asla Vapura binemeyeceğini hiç düşündünüz mü?

Bir daha Vapurların Yalova İskelesine hiç yanaşmayacağını hiç düşündünüz mü? İskelelerin ortadan kaldırılıp, Terminale dönüştüğü bu günlerde son kez kalkacak olan Paşabahçe Vapuruna sadece el mi sallayacağız? İşte bu fotoğrafta gördüğünüz Paşabahçe Vapurunun Yalova’ya hüzünlü bakışlarından birisidir.

Paşabahçe vapuru ve onun yolcusu, şimdi bu manzaraya da iç geçirmektedir kuşkusuz. Bugünün kuşağı,  bu fotoğraftaki manzarayı göremedi. Yalova iskelesinden balık tutamadı, Paşabahçe vapurunun güvertesinden denize atlayıp demir parayı deniz dibinden çıkartamadı.

Bugünün kuşağı bu fotoğrafa yansıyan güzelliği ve mutluluğun resmini de göremedi şüphesiz. Ve sahip çıkmadığımız takdirde, gelecek kuşaklar asla böyle bir vapura binemeyecekler.
Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle