Pazar Nostaljisinde Yalova İskelesi


Her Pazar olduğu gibi bu haftada Pazar nostaljisi haberlerine devam ediyoruz. Bu haftaki Pazar nostaljisi haberlerimizi Yalova iskelesi ve Yalova Cumhuriyet meydanından değişik zamanlarda ve

Her Pazar olduğu gibi bu haftada Pazar nostaljisi haberlerine devam ediyoruz. Bu haftaki Pazar nostaljisi haberlerimizi Yalova iskelesi ve Yalova Cumhuriyet meydanından değişik zamanlarda ve açılardan çekilmiş fotoğraflara yer veriyoruz.

İşte bu fotoğraf yaklaşık 25 yıl öncesinin Yalova’sını göstermekte. Yalova’nın yıldızının parladığı 24 saat yaşamın devam ettiği yıllardı o yıllar.

Yalova Kartal-arasında karşılıklı olarak 24 saat çalışan Feribotlar, şehir yaşamını diri ve kesintisiz olmasını sağlıyordu.

Hırsızların ve şehir eşkıyalarının olmadığı, işyerlerine kepenklerin henüz asılmayıp, tek katlı evlerin demir parmaklıkların olmadığı yıllardı o yıllar.

İşte bu fotoğrafta da görüldüğü gibi, Kartal’a gidecek olan Feribot hareket etmeden kısa bir süre önce Yalova İskelesinden kalkmaya hazırlanırken, Sirkeci'den kalkan Vapur ise Yalova İskelesine yanaşmayı bekliyor.

Yalova’nın en önemli mekânlarından biri olan Deniz Gazinosu, o yıllarda henüz yeni yerleşime açılan Esentepe mevki de açık bir şekilde görülüyor.
Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle