Park Ve Bahçelere 250 Bin Adet Çiçek Dikildi

Park Ve Bahçelere 250 Bin Adet Çiçek Dikildi

Yalova Belediyesi, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte beldenin estetik görsel zenginliğini arttırmak amacıyla yeşil alan, refüj, kavşak, park ve çocuk oyun alanlarında diktiği mevsimlik çiçeklerle daha da güzelleşti.

Park ve bahçelere toplamda 250 bin adet mevsimlik çiçek dikildi. Yalova Belediyesi ekipleri il merkezinde ve halkın nefes aldığı park ve sahil kesiminde mevsimlik çiçek dikerek yeşil alanlardaki çalışmalarını sürdürüyor. Yalovalılar ise çiçeklendirme çalışmaların ardından rengarenk çiçeklerin güzelliğine bakarak stres atıyor. Mevsimlik çiçeklerin dikiminin devam edeceğini dile getiren ekipler, “Yaz boyunca renkli kalacak mevsimlik çiçekler tüm alanlarımızda uygun yerlere dikimler yapılıyor. Bu kapsamda 250 bin adet çiçek dikildi” dediler.
Öte yandan ilin bazı noktaları ise daha kalıcı olan bitkilerle donatılıyor. Gül dikim çalışmalarının da sürdüğüne vurgu yapan ekipler bu tip bitkilerin yaz ve kış şartlarında da yaşamını sürdürebildiğini belirttiler. Yalova’da yaz boyunca ilin renklenmesini sağlayacak olan çiçekler Sonbaharla birlikte yerlerini bu mevsimin şartlarına uyum gösterecek olan çiçeklere bırakacak.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle