Osmanlı Döneminde Yalova


Bu haftaki Pazar Nostaljisi haberlerimizi Osmanlı döneminde fotoğrafları çekilen Yalova’ya ayırdık. Bu haftaki nostalji haberlerimizde yaklaşık 100 yıl önce Osmanlı döneminde Yalova ve Termal

Bu haftaki Pazar Nostaljisi haberlerimizi Osmanlı döneminde fotoğrafları çekilen Yalova’ya ayırdık. Bu haftaki nostalji haberlerimizde yaklaşık 100 yıl önce Osmanlı döneminde Yalova ve Termal Kaplıcalarında çekilen fotoğraflara yer ayırdık.

İşte bu gördüğünüz fotoğraf bundan tam 93 yıl önce Yalova’da çekilmiştir. Bu fotoğrafın ön ve arka kısmında yer alan yazılarda ifade edildiği gibi bu fotoğraf, 1330 Haziran (1914) tarihinde çekilmiştir. Fotoğrafların çekiminden sonra ise 1914 Haziran’ında 30’unda postaya verilmiştir.

Fotoğrafta da açık bir şekilde görüldüğü gibi, Yalova’da ahşap evlerden oluşan meydanda elektrik direklerinin olması o yıllarda Yalova’nın küçük bir köy olmasına karşın, elektriğin kullanıldığını göstermekte. 1914 yılında çekilen bu fotoğraf karesinde, elektrik direklerinin henüz yeni dikildiği de, elektrik direklerinin altına atılan betondan anlaşılmaktadır.
Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle