Nostaljide Yalovaspor


Yalovaspor tarihinde destan yaratanlar, bundan 20 yıl önce işte bu toprak sahada tarihe altın harflerle yazıldılar. Bu haftaki Pazar nostalji haberimizde Yalovaspor, Yalova ve Termal haberlerine yer .

Bu haftaki Pazar nostalji haberimizde Yalovaspor, Yalova ve Termal haberlerine yer ayırdık.Yalovaspor tarihinde destan yaratanlar, bundan 20 yıl önce işte bu toprak sahada tarihe altın harflerle yazıldılar.

Yalovaspor Türkiye 3.Ligin kurulmasının ardından sürekli olarak zirveye oynamıştır. Yalovaspor, 1989 yılında  Erdinç Erkorkmaz başkanlığındaki yönetim ve efsane kadrosuyla sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın yenilmez tek takımıydı.  

Yalovaspor işte bu toprak sahada efsane futbolcuları ile oynadığı 28 maçta tek bir mağlubiyet almadan  şampiyon olan tek takım olmuş ve o yıl tarihinde ilk kez 2.lige çıkmıştır.  

İşte o dönem, Yalovaspor 15 takımlı 3.Ligde rakiplerin korkulu rüyası olmuş, henüz ligin ikinci yarısının başında şampiyonluğunu ilan ettiği gibi en yakın rakibine de 20 puan fark atmıştı. Yalova Spor o dönem, oynadığı 28 karşılaşmada 19 Galibiyet, 9 beraberlik alarak 59 gol atmış buna karşın sadece 9 gol yemiş ve 68 Puanla  Şampiyon olmuştur.

Toprak sahada büyük bir özveri ve  taşıdığı forma aşkı, taraftara duyduğu sevgi ve saygıyı toprak sahaya yansıtan ve taraftarın gönlünde taht kuran kadronun her biri şüphesiz  birer isimsiz kahramanlardı. Onların isimlerini buraya tek tek yazmayacağım. Çünkü. Yalovaspor’un efsane futbolcuların isimleri yazılmaz, yüreklere kazınır. Biz onların isimlerini  o nedenle  yüreklerimize kazıdık.

İşte o dönemlerde sadece Yalovasporlu futbolcu olmak bir ayrıcalık değil, Yalovalı bir basın mensubu olmakta, kısaca Yalovalı olabilmekte önemli bir ayrıcalıktı. İşte Yalova Atatürk Stadyumunda bir maç öncesi  çektiğim bu fotoğrafta Yalovasporlu futbolcular görülüyor.

Bakmayın fotoğrafın soluk olduğuna. Bu fotoğrafın içinde Yalova sevgisi, Bu fotoğrafın içinde Yalovaspor aşkı, bu fotoğrafın içinde  arkadaşlık,bu fotoğrafın içinde dostluk ve dayanışma var. Bu fotoğrafın içinde toprak kokusu var toprak!

Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle