Nostaljide; 15 yıl Önce Binicioğlu


Buradaki nostalji haberimizde ise Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu yer alıyor. Binicioğlu’nun bu fotoğraf karesinde ne yaptığını şüphesiz merak etmişsinizdir. Yıl 1992, O dönemler Belediye

Buradaki nostalji haberimizde ise Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu yer alıyor. Binicioğlu’nun bu fotoğraf karesinde ne yaptığını şüphesiz merak etmişsinizdir.

Yıl 1992, O dönemler Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu ile birlikte Yalova’da haftalık olarak yayınlanan Yalova Çevre gazetesinde köşe yazarlığı yapıyoruz. Günlük Gazetelerin neredeyse tümünün ansiklopedi verdiği günlerde, bizler o dönemler Çevre Gazetesi olarak okura bir şey veremiyoruz. Gazete okurların kupon kestiği dönemlerde, Makas dağıtmak fikri kulağa hoş gelmişti. Ancak, parasızlıktan ötürü bunu gerçekleştirmek mümkün değildi.

İşte o an Binicioğlu “Arkadaşlar makas alamıyorsak, okura jilet dağıtalım, kuponları da jiletle kessinler” demişti. Jilet dağıtmak fikri benimsenmişti. Ancak, amacımız öncelikli olarak Gazetelerin haber yerine promosyona yönelmesine dikkat çekip tepki göstermekti.

 İşte bundan 15 yıl önce Belediye Başkanı Bincioğlu’na, Sol eliyle ansiklopedileri, sağ eliyle de Jiletleri tutmasını söyleyerek objektife bakmasını söylemiştim. O an objektiflere işte bu poz yansımıştı. Yaptığımız bu ilginç protesto ulusal basında da hayli ilginç karşılanmış ve haberlere konu olmuştu. Binicioğlu, 15 yıl önce yaptığım bu haberle ilk kez ulusal basınla tanışmıştı.

Haberin ayrıntısı ve fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle