Mutlu, Kent Konseyleri Platformu Genel Kuruluna Katıldı

Mutlu, Kent Konseyleri Platformu Genel Kuruluna Katıldı

Türkiye Kent Konseyleri Platformu 26. Genel Kurulu Eskişehir Odunpazarı’nda gerçekleştirildi. Genel Kurulda Yalova Kent Konseyi Başkanı İsmail Mutlu da hazır bulundu.

Yalova Kent Konseyi Başkanı İsmail Mutlu, Türkiye Kent Konseyleri Platformu 26. Genel Kuruluna katıldı. Odunpazarı Kent Konseyi ev sahipliğinde Eskişehir'de gerçekleşen genel kurulun açılış konuşmasını yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt yaptı. Kent Konseyi Başkanları’na katılımlarından dolayı teşekkür eden Kurt, “Kent konseyleri sivil ve yönetim kurulları ise belediyeyi eleştirecek nitelikte olmalı. Kent konseylerinin her siyasi parti ve görüşe eşit uzaklıkta olması gerekiyor. Kendilerini bir tüzük ile sınırlandırmadan kendini her şeyden görevli saymalı" dedi.

2 gün süren genel kurulda Türkiye Kent Konseyleri Platformunun yapısı tartışıldı. Türkiye'deki kent konseylerinin geleceği ile ilgili atölye çalışmalarının da yapıldığı genel kurula Yalova Kent Konseyi Başkanı İsmail Mutlu’nun da aralarında olduğu Türkiye'nin farklı bölgelerinden 55 kent konseyi başkanı ve yöneticisi katıldı. Toplamda 120 kişinin yer aldığı genel kurulda dönem başkanlığı Nilüfer Kent Konseyinden Odunpazarı Kent Konseyine devroldu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle