Muharrem İnce’ye Büyük Ayıp

Muharrem İnce’ye Büyük Ayıp

CHP'nin 37. Olağan Kurultayı, pandemi koşulları altında Ankara Bilkent Odeon Gösteri ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Kongrede CHP Cumhurbaşkanı adayı, genel başkan adayı olan ve yıllarca Yalova milletvekili olarak hizmet veren İnce’ye kongrede arka sıralarda bir yer verilmesi tepkilere neden oldu.

CHP'nin 37. Olağan Kurultayı’na Yalova’dan Muharrem İnce, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel ve Avni Kurt delege olarak katıldılar. Pandemi koşulları altında Ankara Bilkent Odeon Gösteri ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen kongrede ise ilginç bir durum yaşandı. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan ve CHP’nin seçimlerde aldığı oy oranını daha da yukarılara taşıyan, CHP’nin Yalova’da yıllarca milletvekili olan, partinin her kademesinde hizmet eden Muharrem İnce’ye bu kurultayda ön sıralarda yer ayrılmadı. İnce ise CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel ve Avni Kurt ile birlikte salonun arka taraflarında bir yerde oturarak kongreyi takip etti. İnce’ye ön sıralarda yer verilmemesi CHP’de tepkilere neden oldu. Durumu saygısızlık olarak niteleyen birçok CHP’li, “Muharrem İnce bu partinin Cumhurbaşkanı adayı, milletvekili, grup başkan vekili olarak yıllarca hizmet etti. Partinin genel başkan adayı oldu. Partisi için kızmadan kırılmadan hizmet etti. İnce’ye yapılan bu uygulama kelimenin en hafif tabiri ile saygısızlıktan başka bir şey değildir” dediler.

Muharrem İnce ise konuyla ilgili hiçbir açıklamada bulunmadı. İnce parti içi meselelerin kamuoyu önünde ya da basın yolu ile tartışılmasının hiçbir zaman doğru olmadığını savunan bir anlayışa sahip olduğunu defalarca dile getirmişti.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İnce İnce

02 Ağustos 2020 02:18
Kılıçdaroğlu Sayın İnce'yi silmiş görünüyor.Bir daha ki seçimlerde İnce tekrar Yalova'dan milletvekili seçilmeli...

Suat

29 Temmuz 2020 17:23
Neden ayip? Kardesm adamin isi gucu reklam, Aysofyaya devet ediyorlar sesi cikmiyor sonra gidip Ayasofya yakinlarinda bir yerdenamaz kiliyor??? Bir seye ya karsisindir ya degil, Ayasofyaya karsi isen cikar dimdik durur karsiyim dersin, degilsende davet ettiler gider namazini kilarsin. Dinle reklam olmaz ama sen bunu bile bir reklam araci olarak kullaniyorsun. Seni iki sefer meclise gonderen Ilinin Belediye reisini gorevden aliyorlar tissssss ama reklamlik olay oldumu zilleri takip cikiyorsun sahneye bunu herkez gordu artik, o yuzden kurultay oldumu gder sinek ikililer gibi en arkada oturur kedinin cigere baktigi gibi bakarsin sahneye