Minikler Kabotaj Bayramı İçin Resim Yaptı

Minikler Kabotaj Bayramı İçin Resim Yaptı

01 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında kalemlerini eline alan minikler bir birinden güzel resimlerle Kabotaj Bayramı’nı anlattılar.

Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü 01 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde bulunan ve koruma altında tutulan çocuklar kağıt ve kalemlerini alarak en güzel resimlerini Kabotaj Bayramı için çizdiler. Türk denizciliğini ve Kabotajın önemini anlatmaya çalışan miniklerin ortaya çıkardıkları eserler ise profesyonel ressamları aratmadı. Minikler düzenlenen etkinlik sonrasında Beşiktaş Tersanesi tarafından kendilerine gönderilen hediyelerle sevindiler.

Amacın çocuklara denizi sevdirmek ve denizciliğin önemine vurgu yapmak olduğunu belirten Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Arif Laçin ise, “Kabotaj hakkının kazanılması ile birlikte ülkemizde Türk denizciliği de önemli bir mesafe almaya başlamıştır. Biz de 01 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla çocuklarımıza bugünün neden kutlandığını anlattık. Ardından da bu konuda ki duygularını çizecekleri resimlerle anlatmalarını istedik. Yavrularımız gerçekten de çok güzel çalışmalar ortaya koydular. Çizdikleri resimlerle hepimizin beğenisini kazandılar. Bu etkinliğe hediyelerle katkı sunan Beşiktaş Tersanesi’ne de teşekkür ediyoruz. Hediyeler yavrularımızı çok sevindirdi” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle