Memleket Partisi İlk Kongresini Yalova’da Yaptı


Muharrem İnce’nin genel başkanı olduğu Memleket Partisi ülke genelindeki ilk kongresini Yalova’da gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen Yalova Merkez İlçe kongresinde başkanlığa Tamer Sönmez seçildi.

Memleket Hareketi Yalova Teşkilatında kongre heyecanı yaşandı. Memleket Partisi’nin Türkiye genelinde yaptığı ilk kongre olma özelliğine de sahip olan kongreye Memletek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Memleket Partisi Yalova Milletvekili Özcan Özel de katıldı. Divanın teşkili ile başlayan kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Gelir-Gider ve Faaliyet Raporlarının okunması ve ibrası sonrasında protokol konuşmalarına geçildi. Kongrede ilk söz alan isim Memleket Partisi İl Başkanı Ertan Şener oldu.

“Ağustos ortasında İl Kongresi yapacağız”
Ülkedeki ilk kongreyi Yalova’da yapıyor olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Şener, “04 Eylül’de Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin önderliğinde başlayan Memleket Hareketi, 17 Mayıs 2021 tarihinde kuruluşu sonrasında 18 Mayıs 2021 tarihindeki genel merkez açılışı ile bir partiye dönüştü. Bu süreçte kuruluşun hemen ardından 43 il başkanına aynı anda yetki verilerek ülke tarihinde bir ilke de imza atıldı. Bu başkanlar arasında benimde yer almamdan gurur duyuyorum. 01 Haziran’da il yönetimimiz oluşturuldu ve onaylandı. Ardından da Merkez İlçe ve Çiftlikköy İlçe Teşkilatlarımızı kurduk. İlk kongremizi Yalova Merkez İlçe Kongresi ile gerçekleştiriyoruz. Ağustos ayının ortalarında da genel bakanımız Muharrem İnce’nin katılımı ile İl Kongremizi yapıp Memleket Partisi Genel Kongresi’ne hazır olacağız” dedi.

“Muharrem İnce halkın umudu oldu”
Memleket Partisi Yalova İl Başkanı Ertan Şener’in ardından söz alan Memletek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Memleket Partisi Yalova Milletvekili Özcan Özel ise halkın partiye ve genel başkan Muharrem İnce’ye gösterdiği teveccühten övgü ile bahsetti. Özel konuşmasında, “Memleket partisi AK Parti’linin Ak Partili, MHP’linin MHP’li CHP’linin CHP’li olmaktan utandığı bir zamanda kuruldu. Tam da zamanında kuruldu. Genel Başkanımız Muharrem İnce ile şehir şehir geziyoruz. Şu anda 53 kentte il başkanımızı atamış ve örgütleri oluşturmuş durumdayız. Biz de genel başkan yardımcısı olarak genel başkanımızla gezip halkımızın heyecanına ortak oluyoruz. 15 il gezdik. Her gittiğimiz ilde genel başkanımız ve partimize çok büyük bir teveccüh ve ilgi var. Genel başkanımız Muharrem İnce Cumhurbaşkanlığı seçiminde halkın umudu olmuştu. Şimdide kurduğu parti ile bu umut olmayı sürdürüyor. Ülkemiz aydınlık, birbirimizle kavga etmediğimiz, memleketin çıkarlarını kimseye peşkeş çekmediğimiz günleri Memleket Partisi iktidarında görecek. Bugün Memleket Partisi’nin Türkiye genelindeki ilk kongresini gerçekleştiriyoruz. İnanın ki Memleket Partisi Türkiye’nin ortak noktasıdır” sözlerine yer verdi.

Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen Memleket Partisi Yalova Merkez İlçe Başkanlığı kongresinde Tamer Sönmez başkanlığa seçildi. Sönmez, kendisine verilen görevin bilinci ve sorumluluğu içerisinde olduğunu dile getirerek partililere teşekkür etti. Sönmez’i ilk kutlayan isimler ise Memletek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Memleket Partisi Yalova Milletvekili Özcan Özel ile Memleket Partisi Yalova İl Başkanı Ertan Şener oldu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle