Maratona Yalova Damgası

Maratona Yalova Damgası

Sakarya ilinde düzenlenen Sapanca Uluslararası Dağ Maratonu’nun 13. Kilometre kategorisinde Yalovalı atletler Orhan Güner ve Ergün Özcan 1. ve 2.’liği elde ederek bu kategoriyi domine ettiler.

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde 7'nci kez düzenlenen Ultra Dağ Maratonu, 873 sporcunun katılımıyla 6 ve 60 kilometrelik parkurlarda gerçekleşti. Bu yıl 7'nci kez düzenlenen Sapanca Ultra Dağ Maratonu, 6K Sapanca Gölü koşusu, 13K Sapanca doğa koşusu, 21K Sapanca patika koşusu, 40K Sapanca Orman koşusu ve 60K NG Sapanca ultra koşusu olmak üzere 5 farklı parkurdan oluştu. Ultra Dağ Maratonu yarışmacıların 10'dan geri saymasıyla start aldı. Uluslararası düzeyde birçok atletin de katıldığı maratonun 13. Kilometrelik parkurunda koşan Yalovalı atletler Orhan Güner ve Ergün Özcan ise muhteşem bir performans ortaya koydular. Rakiplerinin bir hayli önünde koşuyu tamamlayan Yalovalı atletlerden Orhan Güner 1. Olurken 2.ciliği de yine Yalovalı atlet Ergün Özcan kazandı.  Kürsüye yan yana çıkan Yalovalı atletler elde ettikleri başarıyı Yalova’ya armağan ettiler.
Yarışmanın parkur anlamında çok zorlu olduğunu ifade eden Yalovalı atlet Ergün Özcan, “Bu yarışmaya Yalova stadyumunda her gün 15 kilometre koşarak hazırlandım. Orhan Güner de bu yarışmaya iyi şekilde hazırlanmıştı. Yarışmanın gerçekleştiği parkur çok yıpratıcıydı. Zira inişli ve çıkışlı olmasının yanısıra zeminde ki bozukluklar koşucuları ciddi şekilde zorladı. Lider olarak yarışı götürürken yolumu şaşırdım ve başka bir yöne saptım. Burada 10 dakikalık bir gecikme yaşadım. Orhan Güner de bunu iyi değerlendirdi ve çok az bir farkla da olsa 1.liği elde etti. Yarışmada ilk iki sırayı Yalovalı atletler olarak almış olmaktan çok büyük bir mutluluk duyduk” dedi. 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle