Marka Değeri

16 Şubat 2021 15:21

Marka…Bence itibarla eşdeğer. İtibarını yitiren için marka değerinin de piyasada karşılığı olmayacaktır.Ticari yaşamda marka olmazsa olmaz bir parametredir. Gençler için idealist olmanın nihai sonucudur markalaşmak. Katma değeri yüksek ürünler ve hizmeti elde etmeye çalışmayı hedeflemek lazım. On traktör ürün yüz gram teknoloji ürünü etmiyorsa bunu sorgulamak lazım. Özellikle teknolojide kg ile katma değer ölçülüyor. Günümüz gençleri için hem avantajların lehlerine olduğu hem de bu avantaja erişimdeki kolaylığı dikkate almak lazım. Kolay değil. Sebatkar olmak, sabır göstermek gerekiyor. Gençlerle buluşmalarımda söylerim. Mesleğinde çıraklığının yapılmadığı ne olursa olsun başarı elde edilemiyor. Merdivenin basamaklarının teker teker çıkıldığı teknolojide gerçekten fedakarca çalışmak gerekiyor. Hedefe odaklanarak yapılacak çalışmaları planlayarak inanıyorum ki kısa zamanda hedefler aşılacaktır.

İlimiz bu yönüyle genç girişimciler için avantajlarla dolu. İşini kuracak gençler için ciddi teşvik ve indirimlerden yararlanabilecekleri ekonomik avantajlar bekliyor. Yeter ki prosedüre uygun yol alınsın. Yalova’mız OSB’leri ile ileri teknoloji ürünleri üretebilecek alanlar önümüzdeki süreçte il ekonomimizde belirleyici olacaktır. Yapılmakta olan yerli otomobil fabrikasına bu denli yakın ilimiz bu katma değerden daha fazla pay alma imkanına sahip. Yeter ki bu potansiyel iyi değerlendirilsin.

Kışın en yoğun dönemini yaşıyoruz. Kar ile gelen sevincin yanında yola çıkanların tedbirsiz davranmalarından dolayı yer yer sıkıntılar ortaya çıkıyor. Özellikle kış lastiğinin kullanılmaması, sürüş tekniği açısından ani fren ve gaza basmalardan dolayı zaten zor olan zemin kazalara neden olmakta ve ulaşımda sıkıntı yaşanmakta. Özellikle köy yollarında gördüğümüz kadarıyla virajlı ve dik olan olan alanlarda daha da dikkatli olunmalı. Yalova İl özel idaremizin ekipleri tüm köylerde 7/24 esasına göre çalışmalarını yapıyorlar. Buradan teşekkürü de borç biliyorum. Daha dikkatli olunarak ve tedbirler alınarak da yolda kalma problemiyle karşılaşma olasılığı azalacak ve ekiplere dolaylı olarak da destek olunmuş olacaktır. Acil durumlar dışında,  kar yağışının devam  ettiği zaman diliminde  yol çalışması yapılmaz. Genel kuraldır. Çünkü şimdi açarsınız, 10 dakika sonra kar yağışından dolayı tekrar eski haline döner. Yapılan çalışma da boşa gitmiş olur. Bu yönüyle bakıldığında, biraz da sabır gösterilerek mevsimsel koşulların getirdiği sıkıntıları birlikte aşıyoruz. Acil durumlarda öncelik verilerek her zaman vatandaşımızın yanında olmaya devam ediyoruz.

Kar ile hem yer altı su kaynakları , hem de barajlara su taşıyan derelerimiz oldukça canlandı.  Bu yazın inşallah su sıkıntısı çekmeyeceğiz. Lakin yine de hem bireysel olarak, hem de toplumsal olarak suyun etkin ve tasarruflu kullanımı gündemimizden düşmeyecek. Geçen haftaki köşe yazımda da belirttiğim gibi ilimiz için DSİ kapsamında ciddi adımlar ve bu adımlara bağlı proje ve yatırımlar önümüzdeki sürecin belirleyici etkeni olacak. Yalova su konusunda sıkıntı yaşanmaması için herkes elinden geleni yapıyor. Bu yönüyle teşekkürü borç biliyorum.

Başka bir yazımda buluşana kadar kalın sağlıcakla…

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle