Doğalgaz İle Köylerimizdeki Gelişim

25 Mayıs 2021 17:16

Bu dönemde İl Genel Meclis Üyeleri olarak ortak  yaklaşımımız köylerimizin daha yaşanabilir hale getirilmesinde, geçmişte yapılan yatırım ve hizmetlere ilave olarak ,  talepler doğrultusunda modern yaşamın gerekliliklerini köylerimize daha fazla ulaştırabHer köyümüzün özellikleri ve güzellikleri  farklı. Komşu köylerin bile fiziki, coğrafi, topoğrafik yapısı farklılık gösterebiliyor. Hatta tarımsal faaliyetleri bile farklılaşabiliyor. Özetle her köy için alınacak kararlar o köye has olabiliyor. Yol, su, kanalizasyon altyapı yatırımlarının yapılması ve büyük ölçüde eksik kalmaması  yönüyle ilimizdeki köyler cazibe merkezi durumunda. Biz bu dönemde seviyeyi  daha yukarı çıkartarak yaşam kalitesini büyük ölçüde artırmayı hedefliyoruz.İl  Genel Meclisindeki arkadaşlarımızla bu konularda pek çok konuyu masaya yatırıp değerlendiriyoruz.

Aslında pandemi ile köylerimize olan talebin daha da artacağı öngörüsünü geçtiğimiz yıl değerlendirerek bu yönde çalışmalarımızı yoğunlaştırmıştık. Planlı bir gelişim her zaman yatırım maliyetlerini azaltacaktır. Öngörülere göre fizibilitesi yapılmış , planlı çalışmalar ile köylerimiz daha yaşanabilir ve cazibe merkezi olacaktır. Burada elbette doğal dokuya ve tabiata zarar vermeden tüm çalışmalar planlanmaktadır. Köyden şehre inişler artık tersine dönmüş durumdadır. Biz de  her alanda bunu sağlamanın çabasını gösteriyoruz.

Elbette ortak akıl ve istişare içerisinde herkesin katkısını almamız başarıyı ve daha kısa zamanda sonucun gelmesini sağlıyor. Burada şunu net olarak ifade etmek istiyorum, hiçbir şey kişisel emek ve gayretle elde edilemez.Her zaman kollektif çalışmaya ve birlikte bir şeyler ortaya koymayı yaşamım boyunca hedeflemiş bir hemşehriniz olarak diyebilirim ki elbette öncelikle  dert edinmekle başlıyor her şey. Daha iyi ne yapılabilir, çok okuyarak, çok gezerek yerinde uygulamaları görerek tecrübe ve birikiminiz artıyor. Sosyal medya ile aynı kulvarda diğer şehirlerin çalışmalarını takip etmek burada çok önemli. Gelişen ve hızla değişen çağımızda dönüşümü yakalayamazsanız yerinizde sayarsınız. İster siyasette, ister meslek yaşamınızda…

Doğalgaz konusu bir süreç elbette.  Burada Çiftlikköy İlçe kaymakamımız Ömer Bilgin beyin kişisel desteklerini ifade etmek istiyorum. Her konuda pratik ve çözüm odaklı yaklaşımı bizlere enerji veriyor. İşlerimizde pek çok prosedür var, lakin bu prosedürlerin aşılmasında ilçe kaymakamımızın etkin desteği ve birlikte istişare ile çalışmamız her zaman ilçemizin yatırım ve hizmet alımındaki hızını artırmaktadır.   Sayın Milletvekillerimiz, Yalova Valimiz, İl Genel Meclis Başkanımız, meclis üyesi arkadaşlarım, İl Özel İdaremizin yöneticileri, AK Parti İl başkanımız ve ilçe başkanımız her konuda  hassasiyetle ve titizlikle konuların  takipçisi ve çözüm odaklı destekleri olmakta. Köylerimiz için geçmişte emeği geçen ve günümüzde de katkı sağlayan herkese teşekkürü borç biliyorum.

Aslında doğalgaz bir değişimin sonucu. Bakış açısının ve yaklaşımın köylerin refah ve hizmeti almadaki farkı bir boyuta geçmesinin göstergesi. Gacık köyümüzden  başlayan bu süreç Çiftlikköy ilçemizde Laledere ile devam edecek.Sonrasında Kılıç, Denizçalı ve Kabaklı köylerimizde ile planlamaları devam etmekte. Burada ARMAGAZ firmasına da  asıl teşekkürü borç biliyorum. Yatırımlarına devam eden ve köylerimizin statü değişiminde büyük etkisi olan bu gelişmede Çiftlikköy ilçemizin değişiminde önemli katkıda bulunuyorlar.

Burada doğalgaz ile İl Özel İdaremizin ve diğer kurumların yatırım ve çalışmaları daha da artacak. Belli süre yollar ile ilgili sıkıntı çekilecektir, lakin sonradan alınan hizmet ile köylerdeki talep daha fazla artacak. Doğal yaşamın öngördüğü unsurlar ile köy  yaşamı  konfor ile  buluşacak. Daha fazla çalışmaya, daha fazla hizmet ve yatırım üretmeye talipli bir hemşehriniz olarak diyebilirim ki, tüm bunların sonunda köylerin önemi daha da artacak. Köylerimizin toprağının önemi daha fazla anlaşılacak. Hepimizin adeta nefes almak  için köylerimizle buluşma talebi köyde kalıp İstanbul’a gün içinde işi için gidilip gelinmeye başlanan yaklaşım hakim olacak. Bu bir süreç elbette, lakin bunu öngörmek çok kolay, Herkes  ve her kurum da buna göre gelecek planlamalarını yapmalı.

Köylerimizde Doğalgazın yaygınlaşması  ile inanıyorum ki köylerimize olan talep daha da artacak. Köylerimizde oturan hemşerilerimiz daha kolay ve yüksek bir yaşam standardına kavuşacak. Beraberinde her kurum da stratejisini değiştirecek. Butik bir il olan Yalova’mız köyleri ile daha güzel ve sağlıkla yaşanılabilir bir il. Burada üzerimize düşen ne görev varsa, ne sorumluluk varsa yerine getirme azmi ve hedefinde daha fazla çalışmaya devam edeceğiz.

Tüm okurlarıma selam ve saygılarımı iletiyorum. Sağlıcakla kalın…

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle