Armagaz’dan Yalova Hizmet Bekliyor!

00 0000 00:00Armagaz web sitesindeki bilgilere göre,
“ARMAGAZ Arsan Marmara Doğalgaz Dağıtım A.Ş. 01.07.2004 tarihli EPDK’nın Yalova, Orhangazi, Karamürsel Dağıtım Lisansı ihalesini kazanmış ve istenen ön koşulları sağlayarak, 09.11.2004 tarihinde 30 yıl süreli Yalova dağıtım lisansını almıştır. Dağıtım Lisansı kapsamında Yalova, Orhangazi, Karamürsel, Çiftlikköy, Altınova, Taşköprü, Kaytazdere, Subaşı ve Tavşanlı bölgeleri bulunmaktadır.

12.04.2007 ve 20.06.2007 tarihlerinde ise Çınarcık, Termal, Koru, Teşvikiye ve Kocadere bölgeleri Yalova dağıtım lisansı kapsamına dahil edilmiştir.

Yalova ve Dağıtım Bölgeleri kapsamında bugüne kadar 63 km Çelik ve 653 km PE hat imalatı tamamlanmıştır.

Dağıtım bölgelerindeki hatların tamamlanması ile birlikte 130 bin aboneye doğal gaz ulaştırılması planlanmaktadır.”

Armagaz, kuruluşunun üzerinden 9 yıl geçmesine rağmen Yalova içindeki hizmet ağını tamamlayamamıştır. Akköy – Harb-İş - Koru Beldesi halkı Armagaz’dan doğalgaz hizmeti beklemektedir.

Akköy ve Harb-İş’ten defalarca ve 500’ün üzerinde oturan konut sakinlerinin, site yönetimlerinin imzaları toplanıp Armagaz’a müracaat edilmiş ancak sonuç alınamamıştır. Bu arada Armagaz’ın satılması gündeme geldi. Bu neden ile belki yatırımlar ertelenmiş olabilir.

Ancak konu kamu hizmeti kapsamında ele alınmalı ve yatırımların sürat ile tamamlanması gerekmektedir. Özelleştirmelerde, özel kuruluşlara bu tür yetki belgeleri verilmesinde yatırımların belli sürede tamamlanmasına yönelik yaptırımlar olması gerekir.

Sonuçta mağdur olan bölge halkıdır. Yaklaşan yerel seçimler arifesinde, EPDK Yöneticilerinin, Yalova Mülki yöneticilerinin ve siyasilerinin dikkatlerine sunarım

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle