17 Nisan Sabahı Türkiye:

15 Nisan 2017 10:35

Evet çıktı sonuçlar diyelim. Çok mu sevinecek "Evet" diyenler acaba? Bu bir zafer ve başarı olarak mı algılanacak?Ülke belirsiz bir karanlığa uyanmış olacak. Başta mevcut Anayasa'da var olan tarafsızlık ilkesi ile seçilmiş ve yemin etmiş Sn.Cumhurbaşkanı'nın ve beraberinde tüm devlet olanaklarının "Evet" çıksın diye seferber edildiği ve adil, eşit olmayan bir seçim süreci yaşandı. İnsanlar, kurumlar, siyasetçiler, tehlikeli bir şekilde ayrıştırıldı. Toplu açılış görünümlü "Evet" mitingleri yapıldı. Bu mitingler için Türkiye Cumhuriyeti Devletinin makama tahsis edilmiş olan uçakları, belediyelerin toplu ulaşım araçları fütursuzca kullanıldı. Ezan, Kuran, Din, İman'dan söz edenler, Hz.Ömer'in adalet hassasiyet erdemini gösteremediler. Toplum vicdanında en yüksek mertebe olan şehitlik mertebesi bile fiilen çirkin bir şekilde sınıflandırıldı.

15 Temmuz’u bu ülkeye yaşatan gerçek suçlular yerine en uçtaki mazlumlar üzerinden yürütülen operasyonlar ile büyük bir gözdağı verildi topluma. Bir gecede binlerce PKK’lı tespit edildi kamu kurumlarına yuvalanmış mesela. Fetöcü iddiası ile kayyum atanan dev kuruluşların şu anda ne durumda olduğu, kimlerin bu kirli ortamdan nemalandığı tabii ki toplumun ilgisi dışında.

Adalet Sistemi, Özerk bilim yuvası olması gereken Üniversiteler, tüm bu gidişatı sadece izlediler. Müthiş bir algı operasyonu yürütülüyor. Teslim alınmış medya bu yolda tetikçi olarak kullanılıyor.

Osmanlı'nın enkazı üzerinde başta M.K.Atatürk ve tüm şehit ve gazilerinin kanları, canları ile kurulmuş olan genç Türkiye Cumhuriyeti, egemen güçlerin masalarında hazırlanan planlar doğrultusunda yerli inandırılmış bir kitle ile nihayetlendirilmek istenmektedir. Bunu açık açık söylüyorlar. Bir söylüyor, bakıyorlar ki toplumdan tepki yükseliyor. Ben öyle demedim, onu demek istemedim vs. vs.

Egemen güçlerin çizdiği rota doğrultusunda, adım adım, alet olunan hedefe varmak uğruna, ahlak, erdem, adalet gibi insanlığın temel değerleri aşındırıldı. Devletin temeline dinamit konuldu ve bu gürültü ve kaos içinde “demokrasi” “halk iradesi” söylemleri ile milletin önüne evet-hayır düğmesi konuldu.

Hayır çıkarsa, 17 Nisan sabahı ülke, dün ve bugün olduğu gibi normal hayatına devam edecek. Demokrasi güçlenecek. Ama 7 Haziran 2015’teki Halkın İradesini yok sayanların B Planları nedir? Bilmiyorum ama hissediyorum.

Korkma Sönmez Bu Şafaklarda Al Sancak...

Hayırlı olsun Türkiye..

Kamil Büke / Türkiye Cumhuriyetinde Bir Vatandaş

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Nurdan zere

15 Nisan 2017 10:48
#HAYIR

Emin Erman

13 Mayıs 2017 23:17
Guzel tespitler!

Okan Güler

15 Nisan 2017 17:02
Bizlerin duygu ve düsüncelerini çok güzel ifade etmişsiniz. Tebrik ediyorum. Köprüden önceki son çıkış #HAYIR#

Hüseyin Çebi

15 Nisan 2017 16:56
Her satırı tam isabet olmuş eline sağlık