Mag Adaylarına Telsiz Eğitimi

Mag Adaylarına Telsiz Eğitimi

Çınarcık ilçesinde oluşturulan MAG ekibinin eğitimlerine telsiz kullanımının anlatımı ile devam edildi. MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam tarafından verilen eğitimlerde uygulamalar da yapıldı.

Olası bir afet öncesi, anı ve sonrasında neler yapılacağının detaylı olarak anlatıldığı eğitimlerde, deprem öncesi, anı ve sonrasına yönelik çalışmalar hakkında bilgiler aktarılıyor. MAG adaylarının tam kadro katıldığı eğitimler ise önümüzdeki günlerde tamamlanacak. Eğitimde MAG-DER tarafından kullanılan telsizler hakkında katılımcılara bilgiler aktarıldı. MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam tarafından verilen eğitimde MAG adayları da telsileri kullanmayı öğrendiler.

MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam afetlere karşı eğitimli insan sayısının artmasının fay hattı üzerinde yer alan Yalova gibi kentler açısından hayati önem taşıdığına dikkat çekti. Karaçam, "Çınarcık ekibimiz eğitimlerini tam kadro sürdürüyor. Kısa sürede çok önemli mesafeler alındı. Biz ilimizin her noktasında oldukça fazla sayıda eğitimli insan oluşturmaya çalışıyoruz. Zira bir afet öncesi, anı ve sonrasında neler yapacağınızı bilirseniz öncelikle kendinizi ve ailenizi olası bir afetten sağ kurtarırsınız. Sonra da diğer insanlara yardım edersiniz. Olası bir afette eğitimli insan sayısı hayati önem taşıyor. Biz bunu 17 Ağustos Marmara Depremi'nde gördük. O nedenle Çınarcık’ta ki bu ekibin oluşması bizi çok mutlu ediyor" dedi.
MAG adayları verilen yangına eğitimlerini de başarıyla tamamladılar. Teorik bilgilerin yanısıra uygulamalı olarak de eğitim yapan MAG adayları telsiz muhaberesi ile göz doldurdular.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle