Koçal Bahreyn'de Ebru Sanatını Öğretiyor

Koçal Bahreyn'de Ebru Sanatını Öğretiyor

Türkiye'nin önemli Ebru sanatçılarından birisi olan Suna Koçal Bahreyn Kültür Bakanlığı ve Bahreyn Türk Büyükelçiliği tarafından düzenlenen organizasyonla Bahreyn Kraliyet Üniversitesi'nde Ebru, Tezhip ve Minyatür dersleri veriyor.

Koçal ayrıca Bahreyn Kraliyet Ailesinde önemli isimlerin ve Bahreyn Türk Büyükelçisi Hatun Demirer'in katılımı ile bir de sergi açtı.

Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli Ebru sanatçılarından birisi olarak gösterilen Suna Koçal Türkiye'yi Bahreyn'de temsil ediyor. Bahreyn Kültür Bakanlığı ve Bahreyn Türk Büyükelçiliği tarafından düzenlenen organizasyonla Bahreyn'e giden Koçal burada Kraliyet Üniversitesi'nde öğrencilerine Ebru, Tezhip ve Minyatür dersleri veriyor. Bahreynli Otistik Çocuklara da 1 günlük Ebru dersi veren Suna Koçal büyük ilgi görüyor.

Koçal Bahreyn Kraliyet Üniversitesi'nde sürdürdüğü eğitimler esnasında üniversite rektörlüğü tarafından öğretim görevlisi olarak Bahreyn'de kalması ve eğitimleri devam ettirmesi teklifi de aldı. Öte yandan Koçal'ın çalışmalarının yer aldığı bir de sergi açıldı. Ebru, Tezhip ve Minyatür sanatı ile oluşturulan eserlerin yer aldığı serginin açılışına Türkiye Bahreyn Büyükelçisi sayın Hatun Demirer, Bahreyn Kültür Bakanlığından Saikha Mai Bint Mohammed Al Khalifa, Riyad Büyükelçisi Yunus Demirer, THY Bahreyn Müdürü Serhan Asay, Turkish Cultural and Social Society Bahrain Başkanı Sebahat Koksal Işık ile Bahreyn Kraliyet Ailesi temsilcileri ve sanat çevresinden çok sayıda davetli de katıldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle