Kızgın Vatandaşlar Yolu Trafiğe Kapadı


Son 1 haftada meydana gelen trafik kazaları sonrasında 2 kişinin hayatını kaybettiği Yalova’nın Çınarcık İlçesi’ne bağlı Koru beldesinde kızgın vatandaşlar yolu trafiğe kapadılar.

 Uzun araç kuyruklarının oluştuğu yolun ortasında yapılan basın açıklamasında ise karayoluna hız sınırlaması getirilmesi istendi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan trafik kazalarında 2 kişinin hayatını kaybettiği Yalova’nın Koru Beldesinde vatandaşlar yol kapama eylemi gerçekleştirdi. Kazaların yaşandığı noktayı trafiğe kapatan belde halkı yolda acil önlemlerin alınmasını istedi. Geçtiğimiz gün yaşanan trafik kazasında babası Osman Çınarcık’ı kaybeden, Timur Çınarcık, “Bu yolun ölüm yolu olmasını istemiyoruz. Bu yolda gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz. 3 günde 2 kaza meydana geldi. Bende babamı burada yaşanan kazada kaybettim.  Yaya geçidi, ışık ve hız sınırlaması istiyoruz” dedi.

Koru beldesinde çiçekçilik yapan Oktay Akgün ise, “Biz burada başka canların yanmasını istemiyoruz. Biz yasalar çerçevesinde bu yola hız sınırlandırıcı istiyoruz. Yalova Valisi Muammer Erol’dan ve Karayolları Bursa Bölge Müdürlüğü’nden rica ediyoruz, bu yolda nasıl bir tedbir alacaklarsa alsınlar. Biz burada başka can kaybetmek istiyoruz” şeklinde konuştu. 

Vatandaşlara destek için gelen Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli de gereken önlemlerin alınması talebini yineledi. Beşli, “Burası tarım bölgesi. Sürekli hareketlilik var. Bölge halkı üretimini sürekli bir taraftan bir tarafa taşımak zorunda. Yolda korkunç bir hareketlilik var. Araçlar da çok hız yapıyorlar. Burada hız sınırlanmasının bir an önce getirilmesini istiyoruz. Vatandaşlar artık yeter diyorlar. Biz burada yolu trafiğe kapatmak değil sadece sesimizi ilgililere duyurmak istiyoruz” diye konuştu.

Yolu bir süreliğine trafiğe kapatan vatandaşlar yolun üzerine bir de pankart asarak sürücüleri yavaş gitmeleri yönünde uyardılar. Açıklamanın ardından yolu trafiğe açan vatandaşlar olaysız bir şekilde dağıldılar.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle