Karantinadan Kaçan 3 Kişi Hes Koduna Takıldı

Karantinadan Kaçan 3 Kişi Hes Koduna Takıldı

Yalova Adliyesi’nde de titizlikle uygulanan HES Kodu uygulaması neticesinde karantinadan kaçtıkları tespit edilen 3 kişi yakalanarak KYK yurduna gönderildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge sonrası Yalova’da da tüm kamu kurum ve kuruluşlarında HES kodu zorunlu hale getirildi. Artık işlemler HES (Hayat Eve Sığar) uygulamasıyla yapılıyor. Vatandaşlar HES kodu sorgulandıktan sonra binaya giriş yapabiliyor. Bu kapsamda Yalova Adliyesi’nde de HES kodu uygulaması titizlikle sürdürülüyor. Bu uygulama kapsamında karantinadan kaçanlar da yakayı ele veriyor. Yalova Adliyesi’ne gelerek HES kodu sorgulaması yapılan 3 kişinin karantinada olması gerektiği tespit edildi. Bunun üzerine olay yerine çağırılan ekiplere teslim edilen şahıslara gerekli idari para cezası uygulandı. Ayrıca KYK yurtlarına yerleştirilen 3 kişi karantina süreci tamamlanana kadar burada kalacak.

Vatandaşlar ise Yalova Adliyesi yetkililerine teşekkür ettiler. HES kodu uygulamasının ciddi bir şekilde uygulanmasının ne denli önemli olduğunun yaşanan bu olayla ortaya çıktığını vurgulayan vatandaşlar herkesi bu kurala uymaya davet ettiler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle