Kanser Hastaları, “Neslican”’I Unutmadı

Kanser Hastaları, “Neslican”’I Unutmadı

Yalova Liman Başkanlığı kanserle mücadele eden vatandaşlara yönelik bir moral etkinliği düzenledi.

Tekne ile denize açılan kanser hastaları doyasıya eğlendi. Bu arada geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz kanserle mücadelenin örnek isimlerinden Neslican Tay anısına denize bir çelenk bırakıldı.

Birlikte Kanserle Mücadele Derneği (BİKAMDER)’e üye kanser hastalarına moral vermek ve mücadelelerine katkı sunmak adına bir etkinlik düzenlendi. Yalova Liman Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen etkinliğe Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl Kalyoncu, BİKAMDER Başkanı Nurcan Bayar ve kanser hastaları katıldı. Tekne ilk olarak Atatürk’ün Yürüyen Köşk’ü açıklarına gitti. Burada kanserle mücadelenin öncü isimlerinden birisi olan, ancak geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Neslican Tay için denize bir çelenk bırakıldı. Tay için dualar eden kanser hastaları daha sonra geziye devam ettiler. Gezi boyunca yerel sanatçıların şarkıları ile eğlenip moral depolayan kanser hastaları unutulmaz bir gün geçirdiler.

Gezinin bir bölümünde ise uzun sol kaptanlığı yapan usta denizciler kanser hastalarına hayat hikayelerini ve anılarını aktardılar. Etkinlik sonrasında BİKAMDER  Başkanı Nurcan Bayar Liman Başkanlığı’na ve destek veren herkese teşekkür etti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle