İtirazların Ardından Kazanan Değişmedi

İtirazların Ardından Kazanan Değişmedi

Yalova Belediye Başkanlığı seçimleri için Ak Parti’nin ilçe seçim kuruluna yaptığı itiraz üzerine 61 sandıktaki oylar yeniden sayıldı.

 Yapılan sayım neticesinde CHP’li Vefa Salman’ın seçimi 332 oy farkla kazandığı netleşti. Bunun üzerine bir açıklama yapan Salman, “Çoklu seçim kazanmaktan yoruldum” dedi.

31 Mart 2019 Pazar günü yapılan seçim sonrasında Millet İttifakının adayı CHP’li Vefa Salman aldığı 28 bin 796 oyla seçimi kazanmıştı. Cumhur İttifakının adayı Ak Partili Yusuf Ziya Öztabak ise 28 Bin 183 oy aldı. Ardından AK Parti tutanaklarda maddi hata yapıldığı gerekçesi ile 61 sandıkta oyların yeniden sayılması istemiyle İlçe seçim kuruluna itiraz etti. Bu talebi değerlendiren İlçe Seçim Kurulu 7 sandıktaki oyların tümünün yeniden, 54 sandıkta ise geçersiz oyların sayılmasına karar verdi. Yaklaşık 25 saattir devam eden oy sayım işlemi tamamlandı. İlçe seçim kurulu CHP’li Vefa Salman’ın Yalova Belediye Başkanlığı’nın 332 oy farkla kazandığını açıkladı.

Sonucun açıklanmasından dakikalar önce bir açıklama yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise, “Yalova merkezin seçimi bitti. 2014 yılında da seçime itiraz ettiler. İlçe seçim kuruluna itiraz ettiler olmadı. İl Seçim kuruluna itiraz ettiler olmadı. Ben bunları yenmekten yoruldum. Çoklu seçim kazanmaktan yoruldum. Yenilen güreşçi güreşe doymazmış. Bunlar da doymuyorlar” dedi.   

Öte yandan Vefa Salman’ı desteklemek için adliyeye gelen çok sayıda vatandaşta adliye parmaklıkları arkasında Salman’dan bilgiler aldılar.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Can

17 Nisan 2019 08:33
Arkasında götürmeye yemeye hazır takım hazır

Suat

03 Nisan 2019 17:56
hahahahahah, dogru soylemis Vefali baskan Vefa, bunlari boyle yenmek daha zevkli oluyor bence