“Helal Sana Muhtar”

“Helal Sana Muhtar”

Elmalık Köyü Muhtarı Melih Boz köyü için ortaya koyduğu özverili çalışmalarla takdir topluyor.

Köyün kanalizasyon hattında yaşanan tıkanıklığın giderilmesi için eline küreği alarak çalışma gerçekleştiren Boz’u görenler, “Helal sana muhtar” demekten de kendilerini alamadılar.

Elmalık Köyü kanalizasyon hattında bir tıkanma yaşandığı bilgisini alan muhtar Melih Boz olayın aciliyeti üzerine zaman kaybetmeden çalışmaya başladı. Belediye, İl Özel İdaresi ya da başka bir kurumu aramak yerine kazmayı küreği alarak tıkanma yaşanabilecek noktaları aramaya başlayan Boz tıkanma yaşanan yeri kısa süre içerisinde tespit etti. Ardından asfaltta bir delik açan Boz kanalizasyon hattında yaşanan tıkanmayı ortadan kaldırdı. Yaz sıcağında ve güneşin altında kazma kürekle çalışan muhtarı gören vatandaşlar da, “Helal sana muhtar” demekten kendilerini alamadılar.
Muhtar Melih Boz ise, “Kanalizasyon hattında yaşanan tıkanmanın bir an önce bulunup ortadan kaldırılması lazımdı. Bunun için zaman kaybetmemek gerekiyordu. Bizde iş başa düştü diyerek tıkanma yaşanan yeri tespit ederek sorunu çözdük. Biz köyümüze hizmete talip olduk. Görevimin son gününe kadar da köyüm için çalışmayı sürdüreceğim” diye konuştu. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle