Gelecek Partisi'nden Birlik Çağrısı

Gelecek Partisi'nden Birlik Çağrısı

Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır ve yönetim kurulu üyeleri Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Yalova Şubesi ve Cem Vakfı Yalova Şubesi ziyaret ettiler.

Ziyarette, geçtiğimiz günlerde Bağlarbaşı Mahallesi'nde bazı evlerin dış duvarlarının işaretlenmesi ile ilgili olarak duyulan rahatsızlık dile getirildi. Burada konuşan Gelecek Partisi İl Başkanı Emre Çandır, “Bağlarbaşı Mahallesi'nde bazı Alevî Vatandaşlarımızın evlerinin dış duvarlarının işaretlenmesi ile en hafif ifadeyle hadsizlik, ayrımcılık yoluyla ahlaksızlık yapılmıştır. Yapılan bu fiilin altına imza atan her kim ise en ağır şekilde lânetliyor, sorumluların en kısa sürede yakalanarak adalete teslim edilmesini diliyoruz. Bilinmelidir ki; bu aziz millet yüzyıllardır aynı topraklarda kardeşçe yaşamıştır ve ilelebet kardeşçe yaşamaya devam edecektir. Bizleri din, dil, ırk ve mezhep farklılıklarımızdan dolayı bölemezsiniz, bölemeyeceksiniz. Canlarımız, canımızdır”  dedi.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Yalova Şubesi Başkanı Fikret Demir ve Cem Vakfı Yalova Şube Başkanı Tekin Doğan ise ziyaretlerden duyulan memnuniyeti dile getirerek, birlik ve beraberlik düşüncesinin önemine işaret ettiler.

Ziyarette Mehtap Ensarioğlu, Selda Gülçiftçi, Recep Adıgüzel, Atilla Tanin, Metin Fitoz, Hakan Akbulak, Gürcan Akyel ve Muhammed Demirci'de hazır bulundular.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle