“Gelecek Partisi Binde 5’e Kilitlendi”

“Gelecek Partisi Binde 5’e Kilitlendi”

Gelecek Partisi’nin saha çalışmaları kapsamında Yalova’ya gelen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel basın mensupları ile buluştu.

Burada konuşan Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır ise 31 Aralık 2021 tarihine kadar ildeki toplam seçmen sayısının binde 5’lik bölümünü partiye üye yapmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Kocaeli ve Sakarya illerinin ardından esnaf ve STK ziyaretleri gerçekleştirmek için Yalova’ya gelen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel ve genel merkez yöneticileri kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi. Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Gelecek Partisi İl Başkanı Kürşat Emre Çandır ise partinin yılsonuna kadarki üye hedefini açıkladı. Önlerine ildeki toplam seçmen sayısının binde 5’lik kısmını hedef olarak koyduklarını ifade eden Çandır, “Yalova’da kongrenin ardından daha fazla sahaya önem vermeye başladık. Biz Gelecek Partisi Yalova İl Teşkilatı olarak yılsonuna kadar önümüze bir hedef koyduk. Bu hedef de ilimizdeki toplam seçmen sayısının binde 5’ini almayı istiyoruz. Yalova İl Teşkilatı olarak bu hedefe kilitlendik. 01 Temmuz itibarı ile çalışmalarımıza başladık. 31 Aralık 2021 tarihine kadar bin civarında bir seçmen kazanmak istiyoruz. Bu 10 günlük sürede 65 civarında yeni üye partimize katıldı. Denizde bir dip akıntı tabiri vardır ya. İşte Gelecek Partisi o dip akıntı ile birlikte gürül gürül geliyor. Yılsonuna kadar biz hedeflediğimiz sayıya ulaşacağız diye düşünüyorum” dedi.

“Yerel basın gerçek gazetecilik yapıyor”
Gelecek Partisi İl Başkanı Kürşat Emre Çandır’ın ardından söz alan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel ise yerel basından övgü ile bahsetti. Gerçek gazeteciliğin yerelde yapıldığının altını çizen Gözel, “Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu başkanlığında Gelecek Partisi’ni kurduğumuzda merkez basın dediğimiz iktidarın güdümünde olan o televizyon ve gazeteler bizden 1 satır bahsetmediler. Yaptığımız çalışmaları, parti programlarımızı ve çözüm önerilerimizi görmezden geldiler. Ama yerel basınımız bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Demokrasiyi her zaman ayakta tutmaya çalışan o gerçek gazeteciler tüm objektiflikleriyle yeri geldi bizi yerdi, yeri geldi bizi övdüler. Ama hiçbir zaman için sesimizi kısmaya çalışmadılar. O nedenle Gelecek Partisi olarak biz yerel basını ve onun gücünü çok önemsiyoruz. Kuruluşlarının sahibinin sözünden çıkamayan merkez medyadaki kendini gazeteci diye adlandıran o kişilerin aksine sizler gerçek gazeteciliği yapıyorsunuz” diye konuştu. 

“Türkiye’nin portresini çıkartıyoruz”
Gelecek Partisi’nin 18 ekiple Türkiye’yi karış karış dolaşarak olası bir erken seçime karşı çalıştığına değinen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel, “Gelecek Partisi olarak 18 ekip oluşturduk ve ülkenin her yerine dağıldık. Bu geziler kapsamında esnaflarımızla dertleşiyoruz. Medya ile buluşuyoruz. STK’ların sorunlarına kulak veriyoruz. Hem projelerimizi anlatıp vatandaşımızı haberdar ediyor, hem de illerimizden aldığımız bu bilgiler ışığında genel bir Türkiye portresi çiziyoruz. Bu bağlamda Kocaeli ve Sakarya illerimizdeki programlarımızın ardından Yalova’dayız. Burada da esnafımızın derdine kulak verecek ve kendimizi anlatacağız” şeklinde konuştu.

“Alınan sonuç Türkiye genelini yansıtmaz”
Gazetecilerin Afyon’da gerçekleşen yerel seçim sonuçlarını hatırlatması üzerine değerlendirmelerde bulunan Gözel, “Afyon Güney beldesi seçimi bizim ilk girdiğimiz seçimdir. Bizim için öncelik bu seçimlere katılabilmekti. Elbette daha iyi bir oy oranı alabilirdik. Bin 600 kişilik bir seçmen sayısına sahip. Ama buradan alınan sonucun Türkiye genelini yansıtacağını da düşünmüyorum. Biz yeni kurulmuş bir parti olarak adayımızı koyduk ve İyi Parti ile CHP’ye yakın bir oy aldık. Aldığımız oy oranı bizde her hangi bir hayal kırıklığına neden olmadı. Siyasi iktidarın kamuoyuna açık olmayan anketlerinde de, kendi yaptırdığımız anketlerde de biz oy oranımızı görüyoruz. Bugün masa başında yapılan anketlerle gerçek rakamların hiçbir alakası yok” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel ve Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır ile genel merkez yöneticileri daha sonra esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. STK ziyaretlerinin de gerçekleştiği temaslarda parti programları anlatıldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle