“Esnafımızın Davranışı Takdiri Hak Ediyor”

“Esnafımızın Davranışı Takdiri Hak Ediyor”

MHP Yalova İl Başkanı Namık Öz ve yönetim kurulu üyeleri Yalova Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (YESOB) Başkanı Hüseyin Çetin ve oda başkanları ile bir araya geldi.

Öz, pandemi sürecinde zor günler geçiren esnafların ortaya koyduğu tutumun takdire şayan olduğunu dile getirdi.

Esnafların sorunlarını dinlemek adına YESOB’u ziyaret eden MHP Yalova İl Başkanı Namık Öz ve yönetim kurulu üyelerini YESOB Başkanı Hüseyin Çetin karşıladı. Konuklarını makamında ağırlayan Çetin ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Birlik çalışmaları ve pandemi süreci hakkında Öz ve beraberindekilere bilgiler veren Çetin, “Esnaflarımız pandemi sürecinde çok zor günler yaşadı. 2 yıllık süre zarfında sadece 4-5 ay çalışan esnaf grupları oldu. Elbette bu süreçte yeterli olmasa da devletin verdiği destekler bu esnaf grubumuz başta olmak üzere pandemiden etkilen tüm esnaflarımız için bir nefes oldu. Umarız ki artık vaka sayıları yeniden artmaz ve bizler o zor günlere geri dönmeyiz” dedi.

Pandemi sürecinde esnafların ortaya koyduğu özverinin takdire şayan olduğunu ifade eden MHP Yalova İl Başkanı Namık Öz ise, “Pandemi süreci halkımızın tüm kesimleri açısından oldukça zor bir dönemdi. Bu süreçte esnaflarımız çok zorlandı. Uzun süreler boyunca kapalı kalan esnaflarımız oldu. Açık kalan esnaflarımız ise neredeyse günü siftahsız kapadı. Bu süreçte esnaflarımızın ortaya koyduğu özverili tutum takdire şayandır. Devletin sağladığı destekler esnafımız açısında önemliydi. Dünyada birçok devlet bırakın esnafa destek vermeyi, vatandaşına maske bile sağlayamadı. Devletimiz ise vatandaşından esnafına kadar toplumun her kesimine imkanlar ölçüsünde destek olmaya çalışarak tam bir sosyal devlet örneği oldu. Biz de başkanımızın temennilerine katılıyoruz” dedi.

MHP Yalova İl Başkanı Namık Öz ve yönetim kurulu üyeleri ile Yalova Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Hüseyin Çetin bir süre daha görüş alışverişinde bulundular. Namık Öz ve beraberindekiler birlik çatısı altında yer alan odaları ve odaların başkanlarını da ziyaret ederek esnafların sorunlarını da dinlediler.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle