Eğitim Aşığı Ressamdan Değerler Ağacı

Eğitim Aşığı Ressamdan Değerler Ağacı

Yalovalı ressam Serap Lokmacı Bahçelievler İlkokulu'nun içerisine çocukların eğitimine katkı sağlamak amacı ile bir değerler ağacı çizdi.

Bir çok eseri bulunan ve sergiler açan Yalovalı ressam Serap Lokmacı bu kez fırçasını çocuklar için eline aldı. Bahçelievler İlkokulu'ndan gelen talebi geri çevirmeyen ressam yoğu n çalışma programı arasında soluğu okulda alarak okul yönetiminin talep ettiği, "Değerler Ağacı" resmini duvara nakşetti. Bir kaç gün süren çalışmayı ders aralarında minikler de ilgiyle takip ettiler. Çocuklara ve eğitime özel bir değer verdiğini belirten ressam, "Okulumuzdan gelen bu talep karşısında kayıtsız kalamazdım. Çocuklarımıza fayda sağlayacak her etkinlikte ve çalışmada yer almaya çalışıyorum. Buda o anlamda yaptığım bir çalışma oldu. Okul yönetimi tarafından talep edilen Değerler Ağacını belirtilen yere çizdik. Çocuklarımıza ve okulumuza hayırlı olsun" dedi.

Okul Müdürü Hüseyin Özbek ise ressam Lale Lokmacı'ya teşekkür ederek, "Çocuklarımızın değerlerini öğrenmesine yardımcı olan bu değerler ağacını sanatla yoğuran ve bizi kırmayarak bu çalışmayı yapan sanatçımıza çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın eğitiminde kendisinin de bir payı oldu" diye konuştu.
Değerler Ağacının üstünde ise, "Azim, misafirperverlik, saygı, sevgi, temizlik, güvenilirlik ve vatan sevgisi" gibi cümleler yer alıyor

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle