Doğu Sahil Bandı’ndaki Mangallar Kapatıldı

Doğu Sahil Bandı’ndaki Mangallar Kapatıldı

Yalova İli Orman Yangınlarını Önleme Mücadele Komisyonu tarafından alınan karar doğrultusunda Doğu Sahil Bandı üzerinde yer alan mangal alanları zabıta ekipleri tarafından asılan yazılarla kapatıldı.

Ülkenin birçok noktasında başlayan orman yangınları sonrasında Yalova İli Orman Yangınlarını Önleme Mücadele Komisyonu Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında toplanmış ve Yalova’da piknik ve mesire yerlerinde mangal, semaver, kamp ateşi ve kontrollü ateş yakma yasağı getirmişti. Bu karar sonrasında harekete geçen Yalova Belediyesi de Yalova halkının ağırlıklı olarak mangal yaktığı ve piknik yaptığı yerlerin başını çeken Doğu Sahil Bandı’nda bir çalışma gerçekleştirdi. Bu alanda bulunan mangallar zabıta ekipleri tarafından valilik kararı asılarak kullanıma kapatıldı. Mangalları kullananlar hakkında ise gerekli cezai işlemin uygulanacağı belirtildi. Mangalların kapatıldığını gören vatandaşlar ise karara ve uygulamaya destek verdi. Vatandaşlar, “Ülkemizdeki yangınların bir bölümü de kontrolsüzce yakılan ve söndürülmeden bırakılan ateşlerden çıkıyor. Yalova Belediyesi de bu karar doğrultusunda mangalların kullanımını yasakladı. O nedenle valilik tarafından alınan kararı ve Yalova Belediyesi tarafından harekete geçirilen uygulamayı çok yerinde buluyoruz” dediler.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Selim

09 Ağustos 2021 03:06
Tabi yaaaa, Orman yerinde mangal yapan magadanlar yuzunden ulke yandi akliniz simdimi yerine geldi. Yapmasinlar orman yerlerinde mangal, et yemeyin zaten zararli ot yemege devam