Dipsiz Göl Fotoğrafçıların İlgi Odağı

Dipsiz Göl Fotoğrafçıların İlgi Odağı

Yalova’nın Teşvikiye Beldesi sınırlarında yer alan Dipsiz göl turistlerin olduğu kadar doğa fotoğrafçılarının da ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

Yılın her mevsiminde birçok fotoğraf sanatçısı doğal güzellikleri ile büyüleyen bu yöreyi ölümsüzleştirmek için Dipsiz Göl’e akın ediyor.

Dipsiz Göl özellikle ulaşımın kolaylaşmasının ardından vatandaşların akınına uğrayan en önemli turistik noktaların başına yerleşti. Vatandaşlar yılın her mevsiminde buraya gelerek doğanın kendilerine sunduğu doyumsuz manzaranın tadını çıkartıyor. Sadece yerli değil yabancı turistlerin de tercih etmeye başladığı bölgenin bir diğer konukları ise doğa fotoğrafçıları oluyor. Makineleri ile yılın en keskin renklerine büründüğü mevsim geçişlerinde bölgeye akın eden fotoğrafçılar bu doğal şöleni karelerinde ölümsüzleştiriyorlar.

“Büyüleyen yansıma”
Doğa fotoğrafçısı Cemil Yıldız’da her fırsatta burada soluğu alan ve bu güzellikleri an be an karelerine yansıtan fotoğrafçılardan birisi. Yıldız, “Ben birçok yeri gezdim. Çok güzel noktalarda fotoğraflar çektim. Ama Dipsiz Göl’ün gökyüzünü açık gördüğü anlarda ki o büyüleyen yansımasına hiçbir yerde rastlamadım. Binlerce kare fotoğrafını çektiğim bu bölge beni her defasında tekrar tekrar büyülemeyi sürdürüyor. Ülkenin belki de en güzel doğal noktalarından birisi bu göl” diye konuştu.

“İlgi artıyor”
Doğa fotoğrafçılarının bir birlerine tavsiye ettiği Dipsiz Göl’e gelen doğa fotoğrafçısı sayısının her geçen yıl artmaya başladığına da dikkat çeken Yıldız, “Doğa fotoğrafçıları sosyal medya üzerinden fotoğraflarını birbirleriyle paylaşırlar. Bu esnada yeni noktalar da tanınır ve fotoğrafçılar buralara da gitmeye başlar. Bu anlamda Dipsiz Göl’de doğa fotoğrafçıları tarafından çok ilgi görmeye başladı. Her yıl buraya gelen fotoğrafçı sayısında artış yaşanıyor” diye konuştu.

“Keşfedilmemiş birçok nokta var”
Yalova’nın bu anlamda çok ciddi bir potansiyeli olduğuna da dikkat çeken Yıldız, “Yalova’da daha keşfedilmemiş bir çok nokta var. Buralar da yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladıkça ilgi katlanarak artacak. Yalova gerçekten doğal güzellikler anlamında inanılmaz bir potansiyele sahip. Elbette bunların tanınması ve ilginin artması bu güzelliklerin tahrip edilmesi riskini de beraberinde getirecek. Bu nedenle bu güzelliklerin koruma altına alınması için de mutlaka çalışma yapılmalı” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle