Deva Armutlu’da Çiftçi İle Yola Çıktı

Deva Armutlu’da Çiftçi İle Yola Çıktı

Demokrasi ve Atılım Partisi Armutlu İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Gerçekleşen kongre sonucu Şemsettin Çiftçi Armutlu İlçe Başkanı olarak seçildi.

DEVA Partisi ilçe kongrelerine başladı. Bu kapsamda DEVA Partisi Armutlu 1. Olağan Kongresi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Kongre öncesinde Armutlu İlçe Başkanlığı binasının açılışı gerçekleştirildi. Ardından davetliler kongre alanına geçti. Divan başkanlığına Merve Mollamehmetoğlu Keleş seçildi. Ardından saygı duruşunda bulunan katılımcılar,  İstiklal Marşı’nı okudular. DEVA Partisi’nin Genel Başkanı Ali Babacan’ın mesajı Faruk Güllü tarafından okundu. Faaliyet raporu ve mali raporun okunması sonrasında seçime geçildi. Tek liste ile gidilen kongrede Şemsettin Çiftçi delegelerin tamamının oyları ile ilçe başkanlığı görevine seçildi. Seçim sonrasında kürsüye gelen Çiftçi tüm delegelere teşekkür ederek, “İl başkanımızın önerileri ve Genel Başkanımızın takdirleri ile Armutlu ilçe kurucu başkanı olarak görevlendirildim. Bu göreve beni layık gören başta il başkanım olmak üzere hepinize teşekkürlerimi sunarım. Yeni görev alan değerli yol arkadaşlarıma da aramıza hoş geldiniz diyorum. 11 asil ve 5 yedek üye ile oluşturduğumuz kurucu yönetim listemizle birlikte 34 Armutlu ilçe delegesi oluşturduk. Biz, DEVA Partisi olarak demokrasi, adalet, liyakat, eşitlik ve toplumsal barış için, insanımızın hak ettiği yaşam için yola çıktık. Kadınların ve gençlerin en önde yer aldığı, herkesin eşit seviyede söz sahibi olduğu, engelli vatandaşlarımızın siyasette engellenmediği partimizle, adalet için, hukuk için, özgürlük için geliyoruz. Değerli parti mensubu kıymetli ve cesaretli arkadaşlarım; partimiz ülkemizde kurulmuş hiç bir siyasi partiye benzememekte, umudu ve özgürlükleri temsil etmektedir. Sizler de bu umudun parçasısınız. Bu büyük bir gurur kaynağı olduğu gibi hiç kuşkusuz büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Güçlü teşkilatımızla bu sorumluluğu layıkıyla yerine getireceğimizden hiç şüphem yoktur. Teşkilatımız büyük bir motivasyon ve azimle mevcut sayımızı binlere, hatta on binlere çıkarıp önce ilimize, sonra da ülkemize deva olacaktır“ dedi.

“Özgürlük, Demokrasi ve eşitlik için geliyoruz”

DEVA Partisi Yalova İl Başkanı Mehmet Demirhan da katılımcılara hitap etti. Demirhan ise konuşmasında, “Yalova’mızın her ilçesi birbirinden ayrı özel ve ayrı kıymete sahiptir. Ancak bugün görüyoruz ki Armutlu ’ya DEVA’nın damlaları çok yakışmış ve sel olup akmış. Bu teveccüh ve samimiyet bizleri daha da güçlendirip, daha çok çalışmamız gerektiğini hatırlatıyor.  DEVA Partisi olarak biz, insan haysiyetini, hak ve özgürlüklerini, demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, kuvvetler ayrılığını savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Biz adil olacağız. Biz, bu ülkedeki her bir bireyin eşit ve özgür vatandaş olması için mücadele edeceğiz! Ve biz hazırız!  Artık Yalova’nın DEVA’sı var. Artık  Armutlu’nun DEVA’sı var“ sözlerine yer verdi.

Armutlu Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye, Genel Merkez Kurucular Kurulu üyesi aynı zamanda Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi olan Essum Saatçi Aslan ve Merve Mollamehmetoğlu Keleş, DEVA Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Didem Medine Ar, Kurucu İl Başkanı Mehmet Demirhan,  ilçe başkanları, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, ilçe delegeleri, davetliler ve basın mensupları da katıldı.

Gerçekleşen kongre sonucu İlçe Yönetim Kurulu ise şu şekilde oluştu;

Asil üyeler: İbrahim Güllü, Serkan Özkan, Gülten Kaya, Garip Varol, Şükrü Gümüş, Ayşe Çelik, Sinan Çelebi, Tarkan Can Bostan , Ayten Gamture, Tuğba Akın

Yedek üyeler: Metin Şanal, Ali Terzi, Murat Budanoğlu, Faruk Fırat, İhsan İnci

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle