“Çocuklarımız Güven İçinde Oynasın İstiyoruz”

“Çocuklarımız Güven İçinde Oynasın İstiyoruz”

Elmalık Deresi’nin kenarında bulunan konutlarda oturan vatandaşlar derenin 4 metrelik duvarlarının çevresine tel örülmesini istiyorlar.

Vatandaşlar, “Burada oynayan çocuklarımızın aşağıya düşme tehlikesi var. Çocuklarımız güven içerisinde oynasın istiyoruz” dediler.

Elmalık Deresi ıslah edildi. Yatağı temizlenen ve yatağına duvar örülen derenin taşkın riski önlendi. Ancak dere ıslahı yapılırken çevrede bulunan evlerde yaşayan çocuklar göz ardı edildi. Zira dere yatağını çevreleyen duvarlar her türlü kazaya açık durumda. Vatandaşlar da bu konuya tepki gösteriyorlar. Çocuklarının derenin hemen dibinde bulunan evlerinin çevresinde oynadıklarını hatırlatan vatandaşlar, “Dere ıslahı yapıldı. Bu bizi çok memnun etti. Ancak dere yatağını çevreleyen 4 metrelik duvarların çevresi açık. Zira çocuklarımızın her an buradan aşağıya düşme riskleri var. Çocuklar oynamaya çıktıklarında biz hep bir tedirginlik içerisinde oluyoruz. En azından dere kenarlarındaki evlerin bulunduğu gölge çocukların düşmelerini önlemek adına telle çevrilebilir. Yetkilileri bu konuda göreve davet ediyoruz” dediler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle