Çini Resimler İlgi Gördü

Çini Resimler İlgi Gördü

Sanatçı Nejat Oskay'ın Türkiye'de pek tanınmayan bir sistemle yaptığı Çini Resimler Yalovalı sanat severlerden büyük ilgi gördü.

Türkiye'de çok az sayıda sanatçı tarafından eserler üretilen Çini Resim Tekniğinin önemli isimlerinden birisi olan İstanbullu sanatçı Nejat Oskay 4. Kişisel sergisini Yalova Belediyesi Sanat Galerisi'nde açtı. 09 Eylül 2017 Cumartesi günü kapılarını sanat severlere aralıyan sergide bir birinden ilginç çalışmalar yer alıyor. Sanatçı Nejat Oskay ise serginin gördüğü ilgiden son derece memnun olduğunu dile getirerek, "Türkiye'de çok az sayıda sanatçı bu tarzda eserler üretiyor. Bu Çini sanatı ile resim sanatının birleşmesinde ortaya çıkan bir sanat dalı. Oldukça meşakkatli bir çalışma sonrasında oluşturulan bu eserleri Yalovalı sanat severler için sergiliyorum. Yalova'da olmaktan ve Yalovalılarla buluşmaktan çok mutluyum. Serginin gördüğü ilgi de beni çok memnun ediyor" dedi.

Tablolar, biblolar ve diğer eserlerden oluşan sergi 16 Eylül 2017 tarihine kadar açık kalacak. Sanatseverler sergiyi bu tarihler arasında ücretsiz olarak ziyaret edebilecekler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle